środa, 28 lutego, 2024
+

  „Kryminalne pióro – ostre jak brzytwa”. Spotkanie w ramach Literackiego Festiwalu Teatru Siemaszkowej Międzysłów Karpat

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Pierwsza edycja Literackiego Festiwalu Teatru Siemaszkowej Międzysłów Karpat zbliża się ku końcowi. Widzów czekają jeszcze dwa spotkania, a najbliższe już 10 października w Rzeszowskich Piwnicach. Na spotkaniu zatytułowanym „Kryminalne pióro – ostre jak brzytwa” gościć będą autorzy powieści kryminalnych – Anna Kańtoch i Robert Małecki. Wydarzenie poprowadzi znany rzeszowskiej publiczności redaktor i dziennikarz radiowy – Adam Głaczyński.

  W ramach współpracy z siecią Księgarni Nova, widzowie będą mieli możliwość zakupienia na miejscu książek zaproszonych autorów.

  Bezpłatne wejściówki na wydarzenie do odebrania w Dziale Sprzedaży i Marketingu Teatru im. Wandy Siemaszkowej.

  Anna Kańtoch jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Debiutowała w kwietniu 2004 roku opowiadaniem „Diabeł na wieży” opublikowanym w czasopiśmie „Science Fiction”. Jej debiutem książkowym była powieść „Miasto w zieleni i błękicie”. Autorka książek fantasy dla dorosłych i młodzieży. Pięciokrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla, w 2013 roku wyróżniona także Nagrodą Literacką im. Jerzego Żuławskiego. „Łaska” (2016), jej pierwsza książka pozbawiona elementów fantastycznych, została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz zdobyła nagrodę Kryminalna Piła. „Wiara” (2017) otrzymała podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału 2018 Nagrodę Specjalną im. Janiny Paradowskiej. Jej teksty tłumaczone były na język rosyjski, ukraiński oraz włoski.

  Robert Małecki to politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania. Uznawany za jednego z najlepszych specjalistów z gatunku powieści kryminalnej. Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru oraz nagrody Kryminalnej Piły za „Skazę”, a także Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za „Wadę” – obie powieści z cyklu z komisarzem Bernardem Grossem. Kryminalne serca czytelników zdobył świetnie skonstruowaną, mroczną i wciągającą do ostatniej strony trylogią z dziennikarzem Markiem Benerem („Najgorsze dopiero nadejdzie”, „Porzuć swój strach”, „Koszmary zasną ostatnie”). Jest również autorem znakomicie przyjętych thrillerów: „Żałobnica”, „Zmora” oraz „Wstyd” i „Najsłabsze Ogniwo”, za który otrzymał wyróżnienie jury Nagrody Kryminalnej Piły. Jego powieści „Wada”, „Zadra” i „Zmora”, a także „Wiatrołomy” (powieść rozpoczynająca nowy cykl o policjantach z Archiwum X) były nominowane do nagrody Książka Roku serwisu Lubimyczytac.pl przyznawanej w ramach największego plebiscytu czytelniczego w Polsce.

  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com