środa, 17 lipca, 2024
+

  Zbliża się w Boguchwale wielkimi krokami jesienne wydarzenie ogrodnicze połączone z wystawą królików oraz świętem winobrania!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale organizuje po raz kolejny w dniach od 7 do 8 października 2023 r. XVIII Jesienną Giełdę Ogrodniczą razem z Podkarpackim Świętem Winobrania oraz VII Ogólnopolską Wystawę Królików, IV Ogólnopolską Wystawę Królików Młodych i VI Specjalistyczną Wystawę Królików Wiedeńskich. Będzie to zatem ogromne święto szczególnie dla miłośników rolnictwa, hodowli zwierząt, ogrodnictwa oraz lokalnych specjałów i wyrobów. Każdy może wziąć w nim udział. Miejscem organizowanego wydarzenia będzie siedziba PODR w Boguchwale, na ul. Suszyckich 9.

  Wydarzenie to przede wszystkim zrzeszy podkarpackich rolników, sadowników, winiarzy, hodowców królików, zakłady przetwórcze, instytucje okołorolnicze –  jednym słowem tych, którzy na co dzień przyczyniają się do rozwoju rolnictwa na naszym Podkarpackim regionie. Ale nie musisz pracować w rolnictwie, żeby wziąć udział w tej ogrodniczej imprezie! Planowane jest ono dla wszystkich, szczególnie tych ciekawskich, którzy chcą na przykład dowiedzieć się czegoś więcej o rolnictwie. Będą mogli oni skorzystać z fachowego doradztwa pracowników boguchwalskiego PODR, jak również przedstawicieli instytucji okołorolniczych.

  Poznaj szeroki program dwudniowej imprezy rolniczej!

  W szerokim programie, w ciągu tych dwóch dni, każdy odwiedzający to miejsce będzie mógł między innymi wziąć udział w dwóch konkursach pod hasłami – „Jesienny wianek na drzwi”, „Smaki podkarpackich miodów”, a także skosztować, zdegustować lokalne, ugotowane potrawy. Ponadto, będzie zorganizowany pokaz tłoczenia soków z jesiennych owoców. Szczególną atrakcją dla maluchów będą alpaki. Na specjalnych stoiskach ustawione będą regionalne przysmaki, żywność ekologiczna, które będzie można skosztować. Do tego wszystkiego będzie zorganizowana wystawa rękodzieła ludowego, mini zoo. Swój specjalny pokaz zaprezentuje Mistrz Polski Drwali. Będzie również można podglądnąć, jak funkcjonuje łucznictwo terenowe. Na koniec, w niedzielę, zagra gwiazda wieczoru – Zespół After Party!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com