wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Tylko do 9 października wszystkie osoby powyżej 50 roku życia mogą zapisywać się do Akademii 50+ na WSIiZ w Rzeszowie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wystartowały zapisy do Akademii 50+, działającej przy rzeszowskiej uczelni – Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, dla seniorów nie tylko z samego Rzeszowa, ale także okolic. Osoby starsze mogą zapisywać się do 9 października 2023 roku na nowy, semestr zimowy 2023/2024 roku. Co trzeba zrobić, żeby się dostać do tej akademii? Warto wybrać się osobiście, do sekretariatu, który mieści się w budynku przy ul. Sucharskiego 2, pokój 51 w Rzeszowie i jest on dostępny w poniedziałki i środy od 15:00 do 17:00 oraz we wtorki i czwartki od 10:00 do 12:00. W razie pytań, warto napisać maila na adres  akademia50@wsiz.edu.pl, lub zadzwonić pod numerem tel. – 17 866 12 78 w godzinach dyżurów.

  Jakie zajęcia odbywają się w ramach akademii dla seniorów?

  To będzie już trzynasty rok działalności całej akademii. W ramach tego ciekawego przedsięwzięcia oraz wspaniałej inicjatywy, na wszystkie osoby, które mają powyżej 50 lat organizowane są wykłady, a o ich tematyce decydują sami zainteresowani, czyli członkowie akademii. Już teraz warto dodać, że ich zakres jest bardzo szeroki – od zdrowia, przez psychologię, turystykę, florystykę czy filozofię – po prawo, a także finanse. Istnieje też „Akademia Zdrowia”, czyli wykłady na tematy związane ze zdrowiem.

  Ale Akademia 50+ to nie tylko wykłady, ale także zajęcia dodatkowe. Są to między innymi zajęcia językowe: język angielski, niemiecki, włoski czy rosyjski (na różnym poziomie zaawansowania), zajęcia komputerowe, malarstwo i rysunek, Klub Nowoczesnego Rękodzieła, Klub Wolontariusza, treningi pamięci i koncentracji, Nordic walking, chińska gimnastyka zdrowotna, sekcja fotograficzna. Warunkiem uruchomienia poszczególnych z nich jest zebranie się odpowiedniej liczby chętnych. W ubiegłym roku akademickim słuchacze brali udział w zajęciach z j. angielskiego (na 5 poziomach zaawansowania), malarstwa i rysunku, aktywności fizycznej w domu (online). Odbyły się też zajęcia z treningu pamięci i koncentracji uwagi, a także z edukacji żywieniowej.

  Akademia 50+ oferuje też warsztaty, są wśród nich m.in.: np. analiza składu ciała, nauka domowego wytwarzania kosmetyków, pokazy zabiegów kosmetycznych, warsztaty dot. skutecznej komunikacji. Od kilku lat Akademia 50+ z powodzeniem współpracuje z Kołem Naukowym Kosmetologii Estetycznej, dzięki czemu słuchacze mają możliwość uczestnictwa w webinarach kosmetologicznych o szczególnie interesującej tematyce – tj. „Automasaż twarzy” czy „Typy budowy ciała i stylizacja sylwetki”.

  Przy Akademii 50+ działa również Klub Wolontariusza, realizujący wiele społecznie ważnych projektów dla lokalnych społeczności, organizowane są wyjazdy turystyczne oraz zabawy integracyjne.

  Ponadto Słuchacze Akademii 50+ mają możliwość zakupienia karnetów na zajęcia w Klubach Fitness CALYPSO oraz Endorfina Platinium w wyjątkowo promocyjnych cenach (Calypso: 55 zł zamiast 119 zł; Endorfina Platinium 89 zł zamiast 119 zł). Karnety obejmują możliwość nielimitowanych wejść i korzystania z wszystkich zajęć grupowych, siłowni oraz sauny.

  Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej https://wsiz.edu.pl/dla-otoczenia/akademia-50-plus/.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com