sobota, 30 września, 2023
+

  Za nami „FESTIWAL MOCY” w Miejscu Piastowym. To wydarzenie religijne, które przyciągnęło tłumy! Pojawiła się Lexy Chaplin, Mateusz Ziółko, czy raper Tau!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  „Festiwal Mocy” to impreza, która odbyła się w dniach od 15 do 17 września i przyciągnęła około dwóch tysięcy uczestników. Ale to nie była zwykła impreza czy zabawa. Miała ona charakter religijny, bo zorganizowana została w tym roku w ramach Michalickich Spotkań Młodych, w Miejscu Piastowym, w powiecie krośnieńskim na Podkarpaciu. Na całej trzydniowej imprezie pojawiły się gwiazdy znane także młodzieży – w tym influancerka, gwiazda internetu – Lexy Chaplin, wokalista i piosenkarz – Mateusz Ziółko, raper Tau, zespół religijny niemaGotu, ksiądz Tik-Tiktoker Sebastian Picur, czy też bokser Tomasz Adamek, a wszystko to poprowadziła znana z programu „Pytanie na śniadanie” – Marta Surnik, Oprócz koncertów oraz świadectw była też Eucharystia, adoracja, jutrznia, „gala walki duchowej”, zabawa taneczna, a na koniec agapa.

  Cały trzydniowy festiwal był poświęcony Michałowi Archaniołowi i jak obiecują organizatorzy (michalici) będzie się on odbywał co roku. To wspaniała inicjatywa, która odrywa szczególnie młodzież od laptopów, komórek, telefonów czy social mediów. Do tego zakątka na Podkarpaciu zjechali się nie tylko uczestnicy z okolic, ale też m.in. z Torunia, Gdańska, Warszawy czy Gniezna. Oprócz świetnej zabawy „Festiwal Mocy” można było także przeżyć duchowo.

  „Festiwal Mocy to nazwa, która jest łatwa do zapamiętania i naturalnie kojarzy się z wielkim mocarzem jakim wśród aniołów jest Święty Michał. Michalickie Spotkania Młodych tworzyliśmy z młodymi i dla młodych i m.in. wsłuchując się w ich potrzeby zdecydowaliśmy się na zmianę formuły i nazwy naszego wydarzenia.”

   – ks. Jarosław Witkowski CSMA, organizator.

  Podczas imprezy Lexy Chaplin opowiadała o swojej walce duchowej, a z jej słowami mogła się utożsamić młodzież, ale też dorośli, którzy tej drogi duchowej poszukują. Tau pod koniec swojego koncertu zaprosił na scenę jednego z fanów i razem wykonali jeden kawałek muzyczny rapera, ale najpierw na oczach całego tłumu zrobili kilkadziesiąt pompek. Mateusz Ziółko na prośbę grupki uczniów wykonał utwór ze specjalną dedykacją dla ich nauczycielki.

  Tłumnie zgromadzona młodzież chętnie bawiła się również przy piosenkach popularnego zespołu chrześcijańskiego „niemaGOtu”, a wielkie wrażenie na zebranych zrobiło świadectwo jakim podzielił się bokser Tomasz Adamek. Można było zrobić sobie zdjęcia z zaproszonymi gośćmi, a kolejka sięgała po kilkaset osób.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com