sobota, 30 września, 2023
+

  Prezydent Fijołek spotkał się z mieszkańcami osiedli Kotuli, Krakowska Południe i Przybyszówka

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Po zakończeniu wakacji, prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, wznowił swoje spotkania z mieszkańcami. W piątek 15 września, miejscy urzędnicy spotkali się z mieszkańcami osiedli Przybyszówka, Kotuli oraz Krakowska Południe.

  Przed rozpoczęciem spotkania, urzędnicy dyżurowali na miejscu, udzielając informacji i przyjmując pisemne wnioski od mieszkańców. Ponadto, na stoiskach jednostek miejskich oraz organizacji pozarządowych, można było uzyskać wiele cennych informacji. Mieszkańcy mieli okazję dowiedzieć się, jakie organizacje pozarządowe aktywnie działają w Rzeszowie, jakie są ich cele oraz w jakich wydarzeniach miejskich i osiedlowych można uczestniczyć. Ciekawym aspektem tego wydarzenia było także zaangażowanie młodzieży ze Stowarzyszenia Ekoskop, które promowało ekologiczne działania.

  Prezydent Rzeszowa, w towarzystwie dyrektorów wszystkich wydziałów Urzędu Miasta, przewodniczących rad osiedli oraz miejskich radnych, osobiście spotkał się z mieszkańcami trzech kolejnych osiedli: Przybyszówka, Franciszka Kotuli i Krakowska Południe. Miejsce wydarzenia to Szkola Podstawowa nr 18 z Oddziałami Dwujęzycznymi, zlokalizowana przy ulicy Błogosławionej Karoliny 21.

  Podczas spotkania z mieszkańcami, prezydent Fijołek przedstawił wiele istotnych informacji. Omówił zmiany, jakie zaszły w mieście, zaprezentował nowe inwestycje, udogodnienia oraz plany na najbliższą przyszłość. Nie zapomniał także o miejskich priorytetach oraz tzw. „kontraktach z mieszkańcami”, wyjaśniając, w jaki sposób zostały one zrealizowane. To spotkanie stanowiło ważny moment dialogu pomiędzy władzami miasta a jego mieszkańcami, kształtując wspólnie przyszłość Rzeszowa.

  Na osiedlu Franciszka Kotuli przedstawiono kilka istotnych inwestycji. Jedną z nich jest budowa drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską, projekt warty 6,4 miliona złotych i ma być gotowy w listopadzie tego roku. Dodatkowo, na tym osiedlu powstał psi park, nowe chodniki i ścieżki biegowe. Również przy ul. Iwonickiej wybudowano nowy żłobek i przedszkole o wartości ponad 17 milionów złotych. W trakcie jest przebudowa ul. Wyspiańskiego obok B1. Na ul. Strzelniczej i części ul. Sanockiej pojawiły się nowe nawierzchnie. W przyszłym roku mieszkańcy będą mieli dostęp do nowej ulicy łączącej ul. Wołyńską i Słoneczny Stok, inwestycji warta ponad 14 milionów złotych.

  Na osiedlu Krakowska Południe planowany jest remont wjazdu i wyjazdu z ul. Solarza w al. Witosa. Aktualnie trwa ocena ofert złożonych w przetargu. Poza tym, przeprowadzono remont nawierzchni ul. Pleśniarowicza o koszcie 220 tysięcy złotych. Osiedle staje się także bardziej zielone, ponieważ w ciągu dwóch lat posadzono tam ponad 100 drzew, inwestując 110 tysięcy złotych, i planowane są kolejne nasadzenia.

  Na osiedlu Przybyszówka pojawiła się sygnalizacja świetlna na ul. Dębickiej przy Szkole Podstawowej nr 4. Ul. Pańska została rozbudowana, a przy ul. Dębickiej powstał mini park rodzinny i boisko przy ul. Stadionowej. Wykonano nakładki asfaltowe na ul. Galicyjskiej i Leśne Wzgórze.

  Podczas spotkania mieszkańcy aktywnie zgłaszali swoje potrzeby i problemy. W Przybyszówce pojawiły się prośby o budowę progu zwalniającego obok szkoły Błogosławionej Karoliny oraz nawiezienie ziemi na terenie psiego parku. Rozmawiano także na temat elektromobilności. Osiedle Kotuli z kolei wyraziło potrzebę zmiany siatki połączeń autobusowych, aby większa liczba osób mogła skorzystać z komunikacji miejskiej.

  Kolejne spotkanie #RzeszówToMy dla mieszkańców osiedli Drabinianka i Biała odbędzie się 29 września w szkole Podstawowej nr 37.  

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com