piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Dzięki wsparciu Lasów Państwowych i Marcina Warchoła przebudowane zostaną drogi w powiecie leżajskim

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Lasy Państwowe odgrywają istotną rolę w wspieraniu lokalnych społeczności na różnych frontach, szczególnie w zakresie inwestycji infrastrukturalnych, ochrony zasobów naturalnych i budowy niezbędnych dróg.

  Rząd oraz Lasy Państwowe aktywnie wspierają samorządy w realizacji kluczowych projektów drogowych, mających istotne znaczenie dla mieszkańców regionu. Dzięki znaczącemu wsparciu finansowemu udzielonemu przez Lasy Państwowe dla Powiatu Leżajskiego w wysokości 2 200 000 zł, możliwa będzie realizacja istotnej inwestycji drogowej. Mowa tu o przebudowie odcinka drogi prowadzącej przez Gniewczynę, Grodzisko oraz Giedlarową, co stanowi projekt współfinansowany także ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w kwocie 7326,294 zł.

  fot. materiały prasowe

  Nowa droga znacznie poprawi połączenia komunikacyjne z innymi gminami, wpłynie na ułatwienie dojazdu do centrum miejscowości oraz rozwiąże palący problem bezpieczeństwa związanego z dojazdem dzieci i nauczycieli do szkoły. Ponadto, dzięki tej inwestycji, służby ratownicze będą w stanie jeszcze skuteczniej i szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia oraz udzielić niezbędnej pomocy.

  fot. materiały prasowe

  Wspomniana nowa droga nie tylko usprawni komunikację między gminami, ułatwi dostępność do centrum miejscowości oraz zwiększy poziom bezpieczeństwa, ale także przysłuży się służbom ratunkowym, umożliwiając im szybsze i efektywniejsze działania w sytuacjach kryzysowych.

  fot. materiały prasowe
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com