sobota, 4 maja, 2024
+

Stal Rzeszów straciła punkt w ostatniej akcji meczu w Lublinie

Stal Rzeszów przegrała po emocjonującym spotkaniu w Lublinie z Motorem Lublin w 7 kolejce Fortuna 1 ligi. 2:3 (1:1). Bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył były piłkarz Stali, który jeszcze w poprzednim sezonie występował w Rzeszowie Bartosz Wolski.

W 17. minucie spotkanie otworzył płaskim uderzeniem po ziemi z najbliższej odległości były piłkarz Stali Rzeszów Bartosz Wolski. Motorowcy pograli na jeden, dwa kontakty. Pomocnik Motoru, wykorzystał podanie od Michała Króla z prawej strony pola karnego.

W 34. minucie składną akcję wykończyli bramką wyrównująca piłkarze Stali. Piłka trafiła od Krzysztofa Danielewicza do Patryka Warczaka, który z prawej strony wbiegł w pole karne i zagrał do Kacpra Sadłochy, który oddał jeszcze do Manolo, a ten z najbliższej odległości odrobił straty przyjezdnych.

W 64. minucie to Motor ponownie wyszedł na prowadzenie. Ładnym uderzeniem z pierwszej piłki popisał się Piotr Ceglarz, który wpadł  w pole karne i uderzył będąc na wprost Jakuba Wrąbla. Tuż przy słupku, strzał był na tyle precyzyjny, że rzeszowski bramkarz po raz drugi musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

W 76. minucie na bezpośrednie uderzenie z dalekiego dystansu zdecydował się Danielewicz. Pomocnik Stali huknął jak z armaty. Nie dając szans Łukaszowi Budziłkowi. Ta bramka może kandydować do miana bramki kolejki.

W 85. minucie swoją drugą bramkę mógł strzelić Wolski. Pomocnik Motoru zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Piłka odbiła się od słupka, pleców Wrąbla i wyszła za boisko.

W doliczonym czasie gry niestety to Motor przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Z rzutu wolnego dośrodkował z prawej strony, z głębi boiska Wolski. Interweniował na przedpolu Wrąbel wybijając piłkę przed pole karne. Wprost pod nogi Michała Króla, który opanował piłkę z woleja trafił do siatki gości. Ustalając wynik niedzielnego spotkania. Piłka odbiła się jeszcze od nóg piłkarzy Stali zanim wpadła do siatki.

Najbliższe spotkanie podopieczni Marka Zuba zagrają w piątek 15 września o godzinie 18 na własnym stadionie. Do Rzeszowa przyjedzie spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock. Mecz odbędzie się po przerwie na mecze reprezentacji.

MOTOR LUBLIN – STAL RZESZÓW 3:2 (1:1)

1:0 Bartosz Wolski 17.

1:1 Manolo 34.

2:1 Piotr Ceglarz 63.

2:2 Krzysztof Danielewicz 76.

3:2 Michał Król 90+.

Motor: Budziłek – Wójcik, Szarek (61. Sebastian Rudol), Najemski, Luberecki – M. Król, Lis, Wolski, Wojtkowski (45. Piotr Ceglarz), Rybicki (61. Dariusz Kamiński) – Śpiewak (46. Kacper Wełniak).

Stal: Wrąbel – Warczak (69. Cesar Pena), Góra, Kościelny, Wachowiak – Kądziołka (90. Karol Łysiak), Danielewicz, Manuel Ponce Garcia (69. Sebastien Thill) – Łyczko (83. Wiktor Kłos), Sadłocha (69. Jesus Diaz), Prokić.

żółte kartki: Szarek – Kądziołka, Góra.sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa).