piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia oficjalnie otwarta

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Po długotrwałych miesiącach intensywnej pracy budowlanej oraz oczekiwania na efekty końcowe, wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień. W obecności przedstawicieli władz wojewódzkich, miejskich oraz duchowieństwa, odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, które symbolicznie otworzyło nowy kompleks budynków bursy oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia Rzeszów.

  W Rzeszowie odbyła się uroczysta inauguracja nowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia. Wkrótce, w nowoczesnym i praktycznym budynku, 300 młodych sportowców rozpocznie swoją edukację.

  Nowy kompleks się przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie został oficjalnie otwarty i składa się z dwóch głównych stref: szkolnej oraz mieszkalnej. W ramach strefy szkolnej, uczniowie będą mieli dostęp do siedmiu nowoczesnych sal lekcyjnych, trzech pracowni – informatycznej, biologiczno-geograficznej oraz językowej, a także do przestronnej auli. Warto zaznaczyć, że wszystkie sale mogą być elastycznie przystosowywane do potrzeb poprzez wykorzystanie mobilnych składanych ścian akustycznych.

  Strefa mieszkalna, bursa, zapewnia komfortowe zakwaterowanie dla 160 osób, dysponując 50 w pełni wyposażonymi pokojami. Cały kompleks obejmuje również udogodnienia takie jak stołówka oraz gabinet fizjoterapii. Nowa szkoła nie zapomina również o obszarze rekreacyjnym, w którym znajdują się sale telewizyjne, stoliki do piłkarzyków, tenisa stołowego, teqball oraz wyznaczona strefa ciszy. Budynek został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zapewniając dostępność dla wszystkich uczniów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com