niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Podczas finału Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych w Rzeszowie wystąpi MIKROMUSIC!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W naszym województwie od końca czerwca trwa Podkarpacki Festiwal Osób Wyjątkowych, które ma na celu integrowanie środowiska osób z niepełnosprawnościami. To ważne wydarzenie, które już teraz wpisało się w kulturalne życie naszego regionu, choć odbywa się dopiero po raz drugi. Co ciekawe, sama formuła festiwalu w postaci koncertu „Razem Piękniej” istnieje już od 17 lat. W ramach tegorocznej edycji festiwalu przewidziano cykl warsztatów, które są skierowane do uczestników podkarpackich warsztatów terapii zajęciowej. Dodatkowo, planowane są dwa koncerty w Rzeszowie, które stanowią integralną część tego wyjątkowego wydarzenia.

  Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie o nazwie „RAZEM PIĘKNIEJ”, które odbędzie się 8 września (piątek) w Wojewódzkim Domu Kultury. W trakcie tego 17. Koncertu Galowego będzie można cieszyć się prezentacjami artystycznymi przygotowanymi przez podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej oraz domów pomocy społecznej z całego województwa podkarpackiego. Wydarzenie to będzie miało miejsce od godziny 10:00 w sali widowiskowej rzeszowskiego WDK. W trakcie koncertu publiczność będzie również miała okazję uczestniczyć w spektaklu o nazwie „Dotkliwość”, wystawionym przez Teatr Fantazja z MOK w Dębicy. Co ważne, całość koncertu będzie tłumaczona na język migowy, aby wszyscy mogli w pełni cieszyć się tym wyjątkowym doświadczeniem.

  Zachęcamy do udziału w plenerowym Koncercie Finałowym Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych, który odbędzie się 9 września (sobota) w Parku Jedności Polonii z Macierzą w Rzeszowie. Lokalizacją wydarzenia będzie muszla koncertowa od strony ul. Pułaskiego. Rozpoczęcie imprezy zaplanowano od koncertu Sylwii Piotrowskiej wraz z jej zespołem. To doskonała okazja, by wziąć udział w wyjątkowym muzycznym wydarzeniu i wspólnie cieszyć się atmosferą tego festiwalu.

  Przedstawiamy Sylwię Piotrowską, wszechstronną artystkę o wielu talentach. Jest kompozytorką oraz autorką tekstów, skupiających się głównie na tematyce gospel. Jej wyjątkowy głos zaznaczył się w świecie muzycznym poprzez udział w różnych zespołach, takich jak: Chinook z Dębicy, Kuki Pau z Sokołowa Małopolskiego, Sling z Rzeszowa oraz SIMP z USA. W sierpniu 2022 roku wydała swój autorski album o tytule „TWOJE ŚWIATŁO”, który zawiera muzykę o charakterze chrześcijańskim. Jej twórczość jest barwna i inspirująca, pozostawiając trwały ślad w świecie muzyki.

  W planie tego wyjątkowego wydarzenia znajdują się także występy Zespołu Pieśni i Tańca „Bandoska”, Studia Artystycznego „Bella Arte”, a także artystów uhonorowanych w II Podkarpackim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Osób Niepełnosprawnych „TOTUS TUUS” 2023 w Haczowie. Nie tylko muzyka będzie w centrum uwagi, ale również kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz prezentacje kulinarne Zakładów Aktywności Zawodowej z obszaru Podkarpacia. To wydarzenie, które łączy sztukę, muzykę i wspieranie osób niepełnosprawnych w jednym, tworząc niezwykłą atmosferę i doświadczenie.

  Najważniejszą gwiazdą tego plenerowego wydarzenia będzie zespół MIKROMUSIC, który wystąpi na scenie około godziny 18:00. Warto dodać, że uczestnictwo w tym wyjątkowym spektaklu jest całkowicie bezpłatne.

  MIKROMUSIC to zespół, który narodził się w 2002 roku we Wrocławiu. Od dwóch dekad muzycy oddają się swojej misji, tworząc nie tylko chwytliwe, ale także wyjątkowe utwory. W ich bogatym portfolio znajdują się takie hity jak „Takiego chłopaka”, „Tak mi się nie chce” czy „Bezwładnie”. W ciągu ostatnich lat zdobyli serca licznych fanów, a także otrzymali wiele wyróżnień, w tym prestiżowego Fryderyka w kategorii „muzyka poetycka”. W trakcie dwudziestu lat istnienia, zespół Mikromusic wydał imponującą liczbę 12 albumów oraz dał setki koncertów. Aby uczcić ten jubileuszowy rok, wydali również album zatytułowany „Mikromusic z górnej półki”.

  Podstawową ideą Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych jest poszerzenie dostępu do kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Włączając środowiska niepełnosprawne w działania kulturalne, społeczeństwo staje się bardziej zintegrowane i otwarte na różnorodność. Przez udział w festiwalu osoby z niepełnosprawnościami mają szansę zaprezentować swoje umiejętności i talenty, dzieląc się doświadczeniem oraz zdobywając nowe umiejętności. Wszystkie inicjatywy festiwalu mają charakter non-profit. Organizatorzy dążą również do wsparcia kadry warsztatów terapii zajęciowej z obszaru Podkarpacia, poprzez organizowanie szkoleń dla pracowników i instruktorów. Warsztaty obejmują różnorodne tematy, takie jak pisanie ikon, fotografia, makrama, żywica epoksydowa oraz malowanie tuszami alkoholowymi. Posiadane umiejętności przez uczestników mogą być później skutecznie wykorzystywane w pracy z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com