+

Kolejny mecz i kolejna porażka Stali Rzeszów

Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

Stal Rzeszów przegrała w wyjazdowym spotkaniu 5 kolejki Fortuna 1 ligi w Legnicy z Miedzią 1:2 (0:2). Była to czwarta porażka drużyny prowadzonej przez Marka Zuba w bieżących rozgrywkach.

Już w 4. minucie niedzielnego spotkania w Legnicy gospodarze objęli prowadzenie. Kamil Antonik zszedł od lewej linii bocznej w kierunku środka pola karnego i uderzył zza „szesnastki”. Piłkę po drodze przeciął jeszcze obrońca Stali, a ta wpadła do siatki kompletnie zaskakując bramkarza z Rzeszowa.

W 18. minucie były piłkarz Resovii Ruben Hoogenhout przebiegł pół boiska wycofał do wbiegającego w pole karne byłego zawodnika Stali Damiana Michalika, a ten z pierwszej piłki uderzył w poprzeczkę to mogła i powinna być bramka.

W 25 minucie Bartłomiej Poczobut rozegrał krótko rzut rożny z lewej strony boiska. Piłka trafiła przed pole karne, gdzie jeden z zawodników Stali zdecydował się na uderzenie, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

W 29. minucie Krystian Wachowiak zdecydował się na rajd mijając kilku obrońców Miedzi, którzy mieli problem z wyłuskaniem piłki spod nóg obrońcy Stali.

W 36. minucie legniczanie trafili do siatki po raz drugi w tym spotkaniu. Piłkę z głębi boiska zgraną głową doszedł Kamil Drygas, który uderzył przewrotką. Gol był efektowny, ale nie uznany. Ponieważ sędzia dopatrzył się spalonego Hoogenhouta.

W 41. minucie Miedź dopięła swego. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Juricha Caroliny w pole karne wprost do Hoogenhouta, który pokonał Jakuba Wrąbla. Złamał linię spalonego Andreja Prokić przez co nie udało się złapać holenderskiego pomocnika „na spalonym”.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry Krzysztof Danielewicz dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Łukasza Góry, który próbował pokonać Jakuba Mądrzyka.

W 72. minucie na kapitalne uderzenie zdecydował się Wachowiak, który dostał piłkę z lewej strony. Złamał do środka i uderzył mocno i precyzyjnie z dystansu. Nie dając najmniejszych szans bramkarzowi gospodarzy. Bramka dla Stali była bardzo podobną do pierwszej strzelonej przez gospodarzy.

MIEDŹ LEGNICA – STAL RZESZÓW 2:1 (2:0)
    1:0 Kamil Antonik 4.
    2:0 Ruben Hoogenhout 41.
    2:1 Krystian Wachowiak 72.

Miedź: Mądrzyk – Kostka, Mijušković, Hoogenhout, Carolina – Michalik (81. 19. Bartosz Guzdek), Lehaire (67. Patryk Pierzak), Tront, Drygas (60. Krzysztof Drzazga), Antonik (67. Marcel Mansfeld) – Agbor (81. Andrzej Niewulis).

Stal: Wrąbel – Warczak, Góra, Kościelny, Wachowiak – Kłos (60. Szymon Łyczko), Danielewicz (90. Wadym Jaworśkyj), Poczobut, Ponce García (71. Szymon Kądziołka), Prokić (71. César Peña) – Sadłocha (60. Jesús Díaz).

żółte kartki: Agbor – Wachowiak, Kądziołka. sędzia Sylwester Rasmus (Toruń)
    widzów: 3 588