wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Koła Gospodyń Wiejskich rywalizowały w Boguchwale o finał „Bitwy Regionów”

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Koła Gospodyń Wiejskich z Podkarpacia miały okazję zmierzyć się w konkursie „Bitwa Regionów” w sobotę, 5 sierpnia, w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

  Ten prestiżowy konkurs dedykowany jest Kołom Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeniom, które skupiają kobiety z terenów wiejskich. Odbyła się już ósma edycja, która zgromadziła 244 wydarzenia, podczas których zaprezentowano blisko 3000 wyśmienitych potraw, ukazujących bogactwo smaków i tradycji kulinarnych różnych regionów.

  W tegorocznej edycji aż 16 podkarpackich KGW zakwalifikowało się do drugiego etapu, który odbywał się właśnie w Boguchwale. Tam musiały one rywalizować o awans, prezentując tradycyjne żurki, galarety, pasztety i inne charakterystyczne potrawy swojego regionu, rywalizując o miano najlepszego regionalnego dania.

  Pula nagród w tym roku wyniosła ponad 65 tysięcy złotych, a dla zwycięzcy I miejsca w finale przewidziana jest również nagroda dodatkowa – wyjazd przedstawicieli KGW na zagraniczne targi rolno-spożywcze w krajach Unii Europejskiej. To z pewnością stanowi dodatkową zachętę dla uczestniczących Koł Gospodyń Wiejskich do zaprezentowania swoich kulinarnych umiejętności i promowania lokalnych tradycji kulinarnej spuścizny.

  Organizatorami tego konkursu kulinarnego są Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Wydarzeniu towarzyszyli także przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, m.in. Jolanta Sawicka – wicewojewoda, Stanisław Kruczek – członek zarządu województwa podkarpackiego, Karol Ożóg – radny województwa, oraz Józef Jodłowski – starosta rzeszowski.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com