wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Do biblioteki na Dąbrowskiego już jutro przyjedzie Irena Santor, która pojawi się także na prestiżowym, muzycznym festiwalu w Rzeszowie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Wypożyczalnia Główna znajdująca się na ul. Dąbrowskiego 33A oraz Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki CARPATHIA, zapraszają na spotkanie z wybitną piosenkarką, którą zna chyba cała Polska – Ireną Santor! Jeśli chcesz poznać bliżej artystkę, lub zadać jej jakieś pytania, odbierz darmowe zaproszenia dostępne w Wypożyczalni Głównej (w tym samym miejscu, w którym odbędzie się spotkanie). Niestety, liczba miejsc jest ograniczona. Spotkanie odbędzie się 21 lipca (jutro) o godzinie 18:00. Warto też dodać, że pani Irena będzie uczestniczyła w festiwalu muzycznym Carpathia Festival, który zaplanowany jest na dwa dni – od 22 do 23 lipca 2023 roku.

  Kim jest Irena Santor?

  Irena Santor (ur. 9 grudnia 1934 w Papowie Biskupim) – polska piosenkarka wykonująca szeroko pojęty pop tradycyjny. W latach 1951–1959 solistka Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, którego twórczość klasyfikowana jest jako muzyka folkowa i świąteczna. Od 1959 artystka solowa, wylansowała wiele przebojów, m.in. „Maleńki znak” (1960), „Embarras” (1960), „Powrócisz tu” (1966), „Tych lat nie odda nikt” (1970) czy „Już nie ma dzikich plaż” (1985). Stworzyła wiele duetów muzycznych, m.in. z Mieczysławem Foggiem, Edytą Górniak, Krzysztofem Cugowskim, Magdą Umer, Andrzejem Sikorowskim, Zbigniewem Wodeckim, Katarzyną Stankiewicz, Pawłem Kukizem, Alibabkami, Wojciechem Gąssowskim, Jerzym Połomskim, Anną Marią Jopek, Grzegorzem Turnauem, Grażyną Łobaszewską i Justyną Steczkowską.

  Laureatka międzynarodowych festiwali piosenkarskich. Pierwsza w Polsce piosenkarka uhonorowana doktoratem honoris causa. Koncertowała w większości krajów Europy, w obu Amerykach, Azji i Australii. Dokonała licznych nagrań dla Polskiego Radia, a jednym z pierwszych była piosenka „Straciłam twe serce”, kompozycja Władysława Szpilmana do słów Ludwika Starskiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com