wtorek, 7 maja, 2024
+

W Rzeszowie odbył się turniej koszykówki 3×3 w ramach Mistrzostw Polski

Na skwerze Millennium Hall w Rzeszowie odbył się turniej 3×3, w którym drużyna Anwil odniosła swoje drugie zwycięstwo w tegorocznym cyklu, pokonując JagerMastersów. Na trzecim miejscu podium uplasowała się ekipa Hutniczych Wilków.

W finale tego turnieju Anwil 3×3, w składzie Stefan Marchlewski, Paweł Krefft, Rafał Komenda i Daniel Dawdo, pewnie zwyciężył z wynikiem 21:10 nad zespołem JagerMastersi (Cezary Gumiński, Łukasz Argasiński, Łukasz Krawiec, Artur Mikołajko). W meczu o trzecie miejsce, Hutnicze Wilki (Dariusz Reguła, Kiryl Dziatchuk, Mateusz Górka, Krystian Tyszka), wygrali 22:11 z zespołem Coco Jambo. Zwycięzcy każdego turnieju, a więc najwyżej sklasyfikowany zespół, którego wszyscy zawodnicy posiadają polskie obywatelstwo, otrzymują bezpośredni awans do finałowego turnieju Mistrzostw Polski 3×3. Ponadto, zwycięska drużyna w kategorii OPEN mężczyzn otrzymuje tytuł Mistrza Polski 3×3 w roku 2023 oraz prawo udziału w turnieju FIBA 3×3 WORLD TOUR MASTERS, który odbędzie się w rumuńskiej Konstancy w dniach 9–10 września 2023 roku.

W drużynie JagerMastersi wystąpili Cezary Gumiński i Łukasz Argasiński, którzy w poprzednim sezonie halowej odmiany koszykówki występowali w Resovii Rzeszów. W tej samej drużynie zagrał Artur Mikołajko, który w przeszłości występował w ekstraklasowym Zniczu Jarosław.