wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Startuje Akademia Polityczna. Już w piątek debata – Moda na kobiety w polityce!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Hotelu Apart w Rzeszowie, który znajduje się prawie w samym centrum miasta, na ul. Podpromie 12, odbędzie się 30 czerwca br. inauguracja ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Akademia Polityczna”. To będzie debata, na której pojawią się polityczki razem ze wszystkimi chętnymi uczestnikami, którzy muszą się wcześniej zarejestrować!

  Na pierwsze spotkanie zaproszone zostały polityczki, by wspólnie już za kilka dni debatować. W rzeszowskim hotelu ważnymi gośćmi będą: Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska, Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa Krystyna Stachowska, dr Anna Pięta – Szawara, Doradca polityczna – Maia Mazurkiewicz. Cała inicjatywa skierowana jest do kobiet aktywnych. Spotkanie, którego moderatorką będzie Patricia Mitro odbędzie się w godzinach od 18:00 do 20:00. Każdy, kto działa politycznie, społecznie, rozwija się albo chce po prostu poznać liderki naszego regionu, Podkarpacia może zostać uczestnikiem spotkania, wcześniej się rejestrując. Mężczyźni także mogą przyjść.  

  Wejściówki są darmowe, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Wystarczy wejść pod podany poniżej link i zapisać się na debatę!

  https://app.evenea.pl/event/it-rzeszowkopia1kopia1/

  Misją tego nowego projektu jest kobieta i jej potrzeby, a zostanie on zainaugurowany jeszcze w czerwcu. Ma na celu pokazanie, że kobieta jest przyszłością. Wiele kobiet z różnych środowisk, także tych odmiennie poglądowo wspólnie porozmawia na wiele interesujących, ale przede wszystkim ważnych, istotnych tematów.

  A są nimi:

  Czym kierują się kobiety chcące działać w przestrzeni życia publicznego?

  Co decyduje o ich sukcesie oraz widoczności?

  Czy naprawdę jest tak, że to mężczyźni blokują udział kobiet w polityce?

  Parytet i suwak – jak zachęcić kobiety do odwagi?

  Z czym trzeba zmierzyć się w kampanii?

  Jakie atrybuty powinna mieć polityczka?

  Slogany a rzeczywistość – nienawiść, zazdrość, ego – jak nad tym zapanować?

  Jakie możliwości daje polityka?

  Czy faktycznie jesteśmy gotowi na kobiety w polityce?

  Co dalej?

  Po rozmowach wokół ważnych, zwłaszcza dla kobiet zagadnień będzie też czas na zadawanie pytań oraz tzw. networking, czyli wymianę myśli w gronie uczestników spotkania, nawiązanie nowych kontaktów, poznanie się, czy podzielenie się swoimi spostrzeżeniami, poglądami, wiedzą zwłaszcza na temat, wokół którego zorganizowane zostało spotkanie.

  Warto wybrać się na to niezwykle inspirujące szczególnie dla kobiet spotkanie. Nie tylko będzie wspaniała możliwość poznania bliżej aktywnych Liderek z całego Podkarpacia. Ważne rozmowy będą się tyczyć wokół najogólniej mówiąc sytuacji kobiet w życiu politycznym. A cały event odbywa się do tego w Rzeszowie – w stolicy Podkarpacia, miejscu, które szczególnie słynie ze współpracy rad kobiet i które jest pionierem w sieciowaniu, czyli podtrzymywaniu i nawiązywaniu wzajemnych, bliskich relacji, które są niezwykle ważne i niezbędne.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com