sobota, 30 września, 2023
+

  Za nami wielkie święto – Dni Tyczyna. Jak było na tej czterodniowej imprezie?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dni Tyczyna w tym roku trwały wyjątkowo długo. Zaczęły się już 31 maja i zostały zorganizowane także 1, 2 oraz 4 czerwca 2023 roku. To było kilkudniowe wydarzenie, które zrzeszyło, szczególnie w ostatni dzień świętowania – w ubiegłą, minioną niedzielę tłumy ludzi. Wystąpiły zespoły taneczne, muzyczne czy teatralne. Główną gwiazdą był zespół VIDEO. Obejrzyj koniecznie zdjęcia z całej imprezy, które dostępne są na stronie Facebooka:

  https://www.facebook.com/mgok.im.k.sobczyk.tyczyn.

  I tak, 31 maja w środę w Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego w Tyczynie, znajdującego się przy ul. Rynek 24 o godzinie 11:00 odbyło się oficjalne otwarcie wystawy pokonkursowej prac plastycznych dzieci i młodzieży.

  1 czerwca, w czwartek Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica zorganizowała wspaniałe atrakcje z okazji Dnia Dziecka dla tych najmłodszych. Były zawody sportowe, zabawy, dmuchany plac zabaw, gry, konkursy, mecze.

  Kolejnego dnia, 2 czerwca, w piątek tyczyńska biblioteka obchodziła swoje 75-lecie istnienia. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie tego dnia zaprosiła wszystkich do siebie, by uczcić tą okrągłą rocznicę. Odbyły się różne występy i wystąpienia. Swój wykład poprowadził prof. Kazimierz Ożóg pod tytułem „Język polski jako wartość dla osoby, grupy i narodu”. Swój recital przedstawił również zespół „Nad Nami Niebo” a także wystąpił zespół „Largo” ze Szkoły Podstawowej w Hermanowej.

  To jednak 4 czerwca – niedziela, była częścią główną tego wyjątkowego święta. Na wszystkich czekało wiele specjalnych atrakcji, w tym koncert znanego z popularnych radiowych hitów zespołu VIDEO, który odbył się o godzinie 20:30. Tłumy mogły usłyszeć takie piosenki jak: „Środa, czwartek”, „Ktoś nowy”, „Papieros” czy „Szminki róż”.

  Przed nimi, nieco wcześniej zagrał zespół „Balkanska”. Wszyscy uczestnicy mogli zobaczyć także spektakl pt. „Wodewil Warszawski” w wykonaniu Teatru Sypialnia z Warszawy, o godzinie 18:00 tego samego dnia na Grunwaldzkiej 31 (Boiska Sportowe przy Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Tyczynie).

  Były też występy konkursowe wielu orkiestr dętych, które tego dnia przyjechały do Tyczyna z wielu różnych miejsc. Nie zabrakło także i tańca w wykonaniu wielu grup artystycznych, wychowanków uczęszczających do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie oraz jego różnych filii. Dodatkowymi atrakcjami w tym dniu były także stoiska edukacyjne, gastronomia, rękodzieło, konkursy z nagrodami, animacje czy dmuchańce.

  Z kolei od 21:40 zorganizowana została potańcówka, która trwała do późnej nocy, ze wspaniałą, energetyczną muzykę, puszczaną przez didżeja ARTRESA.

  Podczas Dni Tyczyna 2023 można było również wesprzeć zbiórkę na operację chorego na mikrocję Marcelka. Mikrocja to zaburzenie rozwojowe narządu słuchu, którą w Polsce zdiagnozowano zaledwie u około 100 osób. Często towarzyszą jej inne nieprawidłowości – nie tylko w obrębie ucha, ale także w narządach odległych. W przypadku Marcelka były to nerki. W Stanach Zjednoczonych jest lekarz, który zgodził się pomóc Marcelkowi, gdy ten skończy trzy lata. To tylko jedna operacja na całe życie, której skuteczność potwierdzono za Oceanem. Aby pomóc Marcelkowi, trzeba zgromadzić ponad 500 tys. zł. Marcelek jest podopiecznym Stowarzyszenia Pod skrzydłem Anioła. Zapraszamy, do wpłacania pieniędzy na jego konto w każdej chwili!

  Wszyscy uczestnicy Dni Tyczyna zgodnie odpowiadają, że warto było się wybrać do Tyczyna. Czekamy z niecierpliwością na kolejne imprezy tego typu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com