sobota, 30 września, 2023
+

  Marszałek sejmu Elżbieta Witek odwiedziła dzieci świętujące Dzień Dziecka na Rzeszowskich Bulwarach

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Najmłodsze dzieci z Podkarpacia i mali goście z Ukrainy mieli wczoraj okazję korzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów pikniku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Specjalnie na tę okazję do Rzeszowa przybyła marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek.

  Program wydarzenia był bardzo zróżnicowany i interesujący. Dzieci mogły skorzystać z różnorodnych gier, zabaw, animacji, mini zoo oraz miasteczka dmuchawców. Na terenie pikniku znajdowało się również wiele stoisk promujących instytucje publiczne, prywatne i społeczne, ich liczba przekroczyła 50. Na miejscu dzieci miały również okazję spotkać się z Jerzym Nogalem, znanym szefem kuchni z programu „Pytanie na śniadanie”, który prowadził warsztaty kulinarne oparte na lokalnych recepturach.

  Uczestnicy pikniku chętnie degustowali także potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Jedną z głównych atrakcji był festiwal Holi Święto Kolorów, podczas którego całe rodziny bawiły się rzucając na siebie kolorowymi proszkami. Na scenie wystąpili również podopieczni Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, zespół Fiesta z Lwowa oraz Patryk Matea. Młodzi mieszkańcy Podkarpacia otrzymali serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka od posłów na Sejm RP, przedstawicieli władz rządowych i samorządowych. Życzenia przekazała również marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek.

  fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

  Dla nas rodzina jest fundamentem, na który postawiliśmy w roku 2015 i jesteśmy temu wierni. Mam nadzieję, że wszystkie programy społeczne, które kierujemy do polskich rodzin, to środki z których korzystają także dzieci i dzięki nim mogą rozwijać swoje pasje, talenty, zainteresowania, mogą podróżować

  Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP

  W pikniku w Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem w Rzeszowie wzięło udział kilka tysięcy dzieci z Polski i Ukrainy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Misji Obywatelskiej. W gronie patronów honorowych znaleźli się: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, poseł na Sejm RP Krzysztof Sobolewski, poseł do PE Tomasz Poręba oraz prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com