sobota, 30 września, 2023
+

  Zapraszamy na koncert z okazji jubileuszu 35-lecia istnienia Instytutu Muzyki na Uniwersytecie Rzeszowskim!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  6 czerwca 2023 roku, o godzinie 19:00 w Sali Koncertowej Instytutu Muzyki odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią artyści związani z Uniwersytetem Rzeszowskim: pracownicy, doktoranci, studenci i absolwenci, a także zaproszeni goście.

  W trakcie tego wieczoru wszyscy muzycy zaprezentują najpopularniejsze pozycje muzyki klasycznej oraz kompozycje, które publiczność usłyszała po raz pierwszy za sprawą działań artystycznych pracowników Instytutu Muzyki.

  Historia Edukacji Muzycznej w Rzeszowie w ramach szkolnictwa wyższego trwa już ponad 35 lat. W ciągu każdego roku akademickiego w murach Instytutu odbywa się szereg wydarzeń artystycznych skierowanych do całej społeczności województwa Podkarpackiego. Absolwenci Instytutu Muzyki, w znaczący sposób wpływają na artystyczny rozwój środowiska, a za sprawą ich działań tworzone są nowe zespoły muzyczne, festiwale i konkursy. Bez problemu ich sylwetki możemy wielokrotnie zauważyć w instytucjach kultury i placówkach oświatowych realizujących rozmaite projekty artystyczne.

  Tylko ostatnie kilka lat działalności Instytutu Muzyki i jego pracowników to wydanie ponad 40 płyt muzycznych z gatunku muzyki klasycznej, jazzowej, rozrywkowej i ludowej, publikacja 20 książek naukowych dotyczących tematyki badania kultury naszego regionu, ale także badań muzycznych o profilu ogólnopolskim. Warto przy tej okazji wspomnieć o kilkudziesięciu koncertach skierowanych do najmłodszych dzieci i młodzieży, społeczności akademickiej, ale także do wyselekcjonowanego grona melomanów, które co roku, na stale wpisały się w kalendarz akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

  Wstęp wolny.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com