sobota, 30 września, 2023
+

  Stal Stalowa Wola będzie bronić wojewódzkiego Pucharu Polski

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W wojewódzkim finale Pucharu Polski w piłce nożnej spotka się dwóch trzecioligowców. Już 7 czerwca na stadionie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej dojdzie do spotkania obrońcy tytułu Stali Stalowa Wola i Sokola Sieniawa.

  Stal Stalowa Wola w półfinale pokonała 1:0 Cosmos Nowotaniec, a Sokół Sieniawa zwyciężył SPEC Stal Łańcut 3:2. W Nowotańcu, gospodarze przez większość meczu przeważali, ale bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 85. minucie Sławomir Duda.

  W Łańcucie dość pewne zwycięstwo odniósł Sokół, choć Stal miała swoje okazje, żeby w tym meczu wyrównać. Ostatecznie na bramki Sowińskiego, Tarały i Gdowika łańcucianie zdołali odpowiedzieć tylko dwoma trafieniami, kolejno Roga i Majdy. Ten ostatni, bramkę kontaktową zdobył w doliczonym czasie. Zaraz po niej sędzia zakończył mecz.

  Dla Stali Stalowa Wola to trzeci finał Wojewódzkiego Pucharu Polski z rzędu. Dwa lata temu Stal uległa Wisłoce 0:1, ale już rok temu pokonała 3:0 Karpaty Krosno i już za tydzień będzie bronić trofeum.

  Zwycięzca wojewódzki rozgrywek oprócz okazałego pucharu otrzyma również prawo gry w Pucharze Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2023/24, a także nagrodę 40 tysięcy złotych. Drugi finalista otrzyma kwotę 10 tysięcy złotych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com