niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Gratulujemy laureatom konkursu– podopiecznym z rzeszowskiej pracowni plastycznej na namalowanie swojej biblioteki marzeń!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Bardzo miło jest nam poinformować, że dwójka uczestników, którzy na co dzień uczęszczają do Pracowni Form Plastycznych w Rzeszowskim Domu Kultury na Zalesiu, zdobyła laury na Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja Biblioteka”. Dwójka dzieci – Konstanty Karwowski zdobył 2. miejsce w kategorii ilustracje od 7 do 10 roku życia, z kolei Iga Łabuz – wyróżnienie.

  Warto dodać, że w konkursie zorganizowanym przez Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży-Eureka oraz MiPBP w Raciborzu wzięły udział osoby z całej Polski w wieku od 4 do 88 lat. Młodym artystom oraz pani instruktor Agnieszce Łubkowskiej serdecznie gratulujemy!

  O co chodziło w konkursie?  

  Zadaniem konkursowym było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej lub pracy przestrzennej przedstawiającej „swoją” bibliotekę, czyli zarówno tę znajdującą się w miejscu zamieszkania, jak również bibliotekę marzeń.

  Podczas trwania konkursu, dzieciaki, młodzież oraz dorośli, pracując przy swojej plastycznej pracy mogli zadać sobie pytania – jak wygląda biblioteka Twoich marzeń? Czy podobna do tej, którą odwiedzasz i do której masz zawsze blisko? Biblioteka w Raciborzu świętuje w tym roku 75-lecie i z tej okazji ogłosiła ogólnopolski konkurs plastyczny „Moja Biblioteka”. Przesłane prace mogły przedstawiać zarówno rzeczywiste biblioteki, jak i te wymarzone.

  Prace były oceniane w pięciu kategoriach wiekowych: do lat 6, od 7 do 10 lat, od 11 do 14 lat, powyżej 15 lat i w kategorii rodzinnej (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów). Każdy uczestnik mógł zgłosić maksymalnie jedną pracę w danej kategorii.

  Zadaniem konkursowym było wykonanie bowiem ilustracji, pracy komputerowej lub pracy przestrzennej przedstawiającej „swoją” bibliotekę, czyli zarówno tę znajdującą się w miejscu zamieszkania, jak również bibliotekę marzeń.

  Jury oceniała prace konkursowe, biorąc pod uwagę:

  – zgodność z tematem,

  – indywidualność interpretacji,

  – stopień trudności techniki,

  – staranność i dbałość wykonania,

  – ogólne wrażenie estetyczne.

  Termin nadsyłania prac minął 30 marca 2023 roku. Niedawno temu ogłoszono wyniki organizowanego konkursu. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com