środa, 22 maja, 2024
spot_img
+

  W maju, czerwcu oraz lipcu odbędą się przesłuchania do Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie! Zgłoś się, jeśli potrafisz śpiewać!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kochasz śpiewać? Chcesz spełniać swoje marzenia, rozwijać się i przeżywać muzyczne przygody? Spróbuj swoich sił! Centrum Sztuki Wokalnej zaprasza dzieci, młodzież oraz dorosłych w wieku od 5 do 30 lat. Egzaminy wstępne dla przyszłych kandydatów na rok szkolny 2023/2024 odbędzie się w maju, czerwcu oraz w lipcu bieżącego roku. Rekrutacja do Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie odbywa się na podstawie badania przydatności kandydatów, które polega na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych i predyspozycji wokalnych.

  Na pierwszą część egzaminu należy przygotować 2 utwory wokalne.

  Zakres tematyczny badania przydatności :

  a. Test słuchowy.

  b. Rozmowa oraz ćwiczenia manualne sprawdzające dojrzałość szkolną i emocjonalną najmłodszych kandydatów.

  Egzaminy mają charakter konkursowy i obejmują ocenę warunków głosowych i słuchu muzycznego. Wyniki uzyskane podczas egzaminów decydują o przyjęciu do szkoły. Dyrektor ogłasza listę przyjętych do szkoły po zakończeniu egzaminów wstępnych, zatwierdzonych przez komisję rekrutacyjną.

  Jak ubiegać się o przyjęcie?

  Należy wypełnić znajdujący się na stronie internetowej (www.csw.info.pl) formularz zgłoszeniowy. Każdy, kto wypełni i wyśle formularz zostanie poinformowany drogą mailową o wyznaczonej dla niego terminu i godzinie egzaminu. Brak odpowiedzi oznacza, że mail nie został otrzymany. Wtedy należy powiadomić o swoim zgłoszeniu telefonicznie.

  Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie działa od 2000 roku pod dyrekcją dr Anny Czenczek. CSW w Rzeszowie wpisane jest do rzeszowskiego rejestru szkół i placówek oświatowo – wychowawczych. Młodzi artyści rozwijają swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym, dykcją i recytacją z elementami gry aktorskiej, ubiorem scenicznym, uczą się zasad charakteryzacji oraz stylizacji. Centrum Sztuki Wokalnej dba także o wizerunek młodych wokalistów, zajmuje się rozwojem ich kariery i promocją. Mają na swoim koncie liczne sukcesy wokalne w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki w kraju i za granicą, w których zdobywali główne nagrody (ponad 1000 od 2000 roku).

  Brali udział w 30 ogólnopolskich programach telewizyjnych m.in.: „Twoja droga do gwiazd”, „Droga do gwiazd”, „Od przedszkola do Opola”, „Szansa na sukces”, „Przebojowe dzieci”, „Fabryka gwiazd”, „Imiennik Dwójki”, „Nowa generacja” „X factor”, „The Voice of Poland”, „Mam talent”, „Kawa czy herbata”, „Mali Giganci”, „Petersburski Music Show”, „Kulturalni.pl”, „Hit Hit Hurra!”, „The Voice of Poland Kids”, Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2016 i 2017, „The Voice of Poland Kids 2”.

  Dr Anna Czenczek, doktor sztuk muzycznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest dyrektorką Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie (od 2000 r.), pomysłodawczynią i dyrektorką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, międzynarodową jurorką, muzykiem, wokalistką, aranżerką wokalną, producentką, animatorką kultury, laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielką emisji głosu, polską przedstawicielką Międzynarodowej Organizacji TV z siedzibą na Malcie, skupiającej producentów muzycznych, artystów i dyrektorów największych festiwali z całego świata.

  Warto zgłosić się i spróbować swoich sił, szczególnie jeśli potrafisz, kochasz śpiewać i chcesz przeżyć wspaniałą muzyczną przygodę, brać udział w różnych koncertach i festiwalach w Rzeszowie i nie tylko, a także może i nawet osiągnąć coś więcej?

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com