sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  W ramach projektu „Naturalnie sztuka!”, Teatr NEMNO przygotowuje coś specjalnego dla dzieci

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Fundacja Teatr NEMNO, pod kierownictwem Henryka Hryniewickiego i Dagmary Jemioły-Hryniewickiej, wraz z wsparciem finansowym z budżetu Gminy Miasta Rzeszów, realizuje projekt o nazwie „Naturalnie sztuka!”. To inicjatywa skupiona na ożywianiu przestrzeni miejskiej poprzez wysokiej jakości wydarzenia artystyczne, które nie tylko bawią, lecz również edukują i inspirują.

  Główną ideą projektu jest stworzenie możliwości aktywnego i twórczego spędzania czasu w Rzeszowie, zarówno dla mieszkańców centrum miasta, jak i tych z jego obrzeży. Jednocześnie stawia sobie za zadanie podniesienie świadomości społecznej na temat natury, praw zwierząt i człowieka.

  „Naturalnie sztuk!” nie ogranicza się jedynie do wydarzeń teatralnych, ale stara się dotrzeć do różnych grup wiekowych i zainteresowań. Dzięki regularnym spotkaniom w różnych częściach miasta, dzieci, młodzież i dorośli mają szansę uczestniczyć w wydarzeniach artystycznych na wysokim poziomie. To także próba wsparcia ośrodków kultury działających poza centrum w organizacji wydarzeń artystycznych.

  Kluczowym elementem projektu są spotkania po spektaklach, podczas których aktorzy dzielą się swoimi doświadczeniami i tajnikami pracy teatralnej. To nie tylko okazja do bliższego zapoznania się z procesem tworzenia spektaklu, ale również możliwość bezpośredniego kontaktu z twórcami i zadawania pytań. Dodatkowo, planowane są warsztaty teatralne z zakresu różnych technik, takich jak teatr cieni, kukiełki czy pacynki, prowadzone przez doświadczonych aktorów i scenografów.

  Tematyka warsztatów będzie nawiązywać do relacji człowieka z naturą oraz sposobów jej wyrażania poprzez sztukę teatralną. Jest to także szansa dla uczestników na rozwijanie swoich zdolności artystycznych i kreatywnego myślenia.

  Pierwszy spektakl podczas projektu, „Czerwony kapturek”, odbył się 23 kwietnia w filii Staromieście Rzeszowskiego Domu Kultury. To tylko początek serii wydarzeń, które zaplanowane są na kolejne miesiące.

  Przed nami jeszcze następujące wydarzenia:

  08.05 godz. 10:00 spektakl „Trzy świnki” w Rzeszowskim Domu Kultury filia Budziwój ul. Budziwojska 194.

  24.05 godz. 10:00 – 12:00 warsztaty teatralne z kukły w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Sokoła 13

  10.06 godz. 10:00 spektakl „Misiowe przygody” w Rzeszowskim Domu Kultury filia Matysówka ul. Matysowska 99

  18.09 godz. 10:00 spektakl „Gburek” w Rzeszowskim Domu Kultury filia Dąbrowskiego ul. Dąbrowskiego 17

  25.09 godz. 10:00 – 12:00 warsztaty teatralne z pacynki w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie, Filia nr 4 ul Ofiar Katynia 14

  09.10 godz. 10:00 spektakl „Smok wawelski” w Domu Kultury Włącznik ul. Iwonicka 40.

  27.11 godz. 10:00 -12:00 warsztaty z teatru cieni w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Sokoła 13.

  „Naturalnie sztuka!” to nie tylko próba ożywienia życia kulturalnego miasta, ale także szansa na zacieśnienie więzi społecznych poprzez wspólne uczestnictwo w wydarzeniach artystycznych. Projekt ten stanowi inspirujący przykład jak sztuka może być narzędziem nie tylko rozrywki, ale także edukacji i budowania wspólnoty lokalnej.

  Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Partnerzy projektu: Rzeszowskim Dom Kultury, Dom Kultury WŁĄCZNIK, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com