wtorek, 10 września, 2024
+

    Lekcje śpiewu z Moniką Urlik i nie tylko w ramach Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Za dokładny miesiąc odbędą się już  11. Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Wokalne dla Dzieci i Młodzieży Rzeszów w dniach od 23 do 27 stycznia 2023 roku. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy – ilość miejsc jest ograniczona!

    Wykładowcami oraz nauczycielami będą: Danuta Błażejczyk, Monika Urlik, Dr Anna Czenczek – pomysłodawczyni, kierownictwo muzyczne.

    Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Wokalne dla Dzieci i Młodzieży to wydarzenie dla tych, którzy marzą o scenicznej karierze. Od ponad dekady stolica Podkarpacia zamienia się w centrum artystycznej edukacji, do którego przyjeżdżają znakomici specjaliści od emisji głosu, muzycy i artyści, by pomóc utalentowanym adeptom śpiewu w doskonaleniu umiejętności i poznaniu tajników pracy przed kamerami oraz przy wielkich muzycznych produkcjach.

    Warsztaty zapoczątkowane przez dr Annę Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, cieszą się ogromną popularnością. Zajęcia prowadzone są w grupach dziecięcych, dla uczniów od 7. roku życia, oraz młodzieżowych. Ze względu na duże zainteresowanie utworzono także grupy dla dorosłych.

    Uczestnicy doskonalą umiejętności wokalne, uczą się interpretacji utworów polskich i zagranicznych wykonawców oraz współpracy z zespołem akompaniującym. Mistrzowskie warsztaty służą rozwijaniu kreatywności młodych artystów, inspirują ich do poszukiwania i budowania wartościowego repertuaru. Promują polskie piosenki o ponadczasowej wartości artystycznej.

    Kierownictwo muzyczne nad wydarzeniem sprawuje dr Anna Czenczek nauczyciel emisji głosu i menedżer stojąca za festiwalowymi i telewizyjnymi sukcesami takich młodych gwiazd.

    Warsztaty wokalne odbędą się Salach konferencyjnych Urban Lab, Centrum Sztuki Wokalnej w terminie 23 – 27 stycznia 2023 r.

    Grono instruktorów współtworzą wybitni praktycy sztuki scenicznej, wśród nich jest:

    Danuta Błażejczyk – Jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „Taki cud i miód” ze słowami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Korcza, zdobywając nagrodę specjalną za indywidualność artystyczną. Jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach „Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, „Tajemnica Tomka Saweyra” a także w serialu „Lokatorzy”. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu i niebywałą muzykalność. Jej przeboje – „Taki cud i miód”, „Wielki romans małych serc”, „Serce nie jest wyspą samotną” – weszły do kanonu najbardziej znanych polskich przebojów.

    Monika Urlik – wokalistka, skrzypaczka, dyrygent chóralny, kompozytorka, autorka tekstów. W 2006 zdobyła główna nagrodę w międzynarodowym festiwalu Pepsi Vena Festiwal za swój utwór Time after time . W 2006 zdobyła także nagrodę prezydenta miasta Sopot na festiwalu Top Trendy także za utwór Time after time . 2011 wzięła udział w przesłuchaniach do programu rozrywkowego TVP2 The Voice of Poland. Trafiła do drużyny, której trenerem był Adam „Nergal” Darski. Dotarła do półfinału. W 2012 wystąpiła z zespołem Afromental w programie TVP2 Bitwa na głosy. 9 maja 2014 wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany Nie wie nikt. W pracy nad albumem wspomagali ją m.in. Aleksander Milwiw-Baron oraz Marek Błaszczyk. Wystąpiła także na koncercie Super Debiutów podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór „Domek bez adresu” z repertuaru Czesława Niemena. Jej utwory „Nie wie nikt” oraz „Ty i ja”, znajdujące się na debiutanckiej płycie, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do serialu Prawo Agaty. W lutym 2018 z utworem „Momentum” zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W koncercie finałowym, rozgrywanym 3 marca, zajęła trzecie miejsce. Obecnie pracuje nad kolejnym albumem ze szwedzkim producentem Niklasem Bergqust. Współpracuje z teatrem 6 piętro w Warszawie a także z wieloma polskimi artystami

    Dr Anna Czenczek – dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu, polska przedstawicielka Międzynarodowej Organizacji TV z siedzibą na Malcie, skupiającej producentów muzycznych, artystów i dyrektorów największych festiwali z całego świata. Prowadzi warsztaty wokalne, reżyseruje, aranżuje wokalnie i muzycznie spektakle, musicale i koncerty, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalnych Rzeszowa. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1000 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej, publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 20 lat kształci młode talenty, pracując z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, przygotowuje i reżyseruje musicale oraz koncerty, pisząc do nich scenariusze, aranżacje wokalne i muzyczne. Wśród jej produkcji są wokalno-taneczne spektakle i koncerty otwierające Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” i wystawiane na scenie Filharmonii Podkarpackiej, z towarzyszeniem orkiestr pod kierownictwem Tomasza Filipczaka, Zbigniewa Jakubka, Zygmunta Kukli, Jarosława Babuli, Andrzeja Paśkiewicza, a także zespołu Manitou. To niemal 40 niezapomnianych, autorskich projektów muzycznych, w których wystąpili młodzi wokaliści. Wśród ostatnich muzycznych spektakli zrealizowanych we współpracy z Tomaszem Filipczakiem są koncerty z udziałem ikon polskiej sceny: „Niebo z moich stron” z największymi przebojami autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego z okazji jego 80. rocznicy urodzin, „Serca gwiazd” z udziałem Haliny Frąckowiak, „Lubię wracać tam gdzie byłem” z udziałem Danuty Błażejczyk, z okazji 35-lecia jej pracy artystycznej, „Czas nas uczy pogody” z honorowym udziałem Jacka Cygana, „ Radość najpiękniejszych lat” – Anna Jantar Symfonicznie, „Statki na niebie” ” z honorowym udziałem Marka Kościkiewicza, z okazji 35-lecia jej pracy twórczej.

    W bogatym programie XI edycji Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych dla Dzieci i Młodzieży poprowadzą oni zajęcia na temat m.in.: zrozumienia i interpretacji tekstu, artykulacji i wyrazistości, pracy w studiu nagrań i na planie, pracy z mikrofonem, praca z akompaniatorem.

    Zapraszamy!

    W programie XI edycji Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych dla Dzieci i Młodzieży m. in.:

    Zrozumienie tekstu

    Interpretacja tekstu

    Artykulacja i wyrazistość

    Praca na planie

    Praca z akompaniatorem

    ZAPISY:

    Formularz zgłoszenia: https://csw.info.pl/warsztaty/zglos-udzial

    Napisz do nas maila lub zadzwoń!

    +48 6041117433

    Ilość miejsc ograniczona!

    To będą wyjątkowe warsztaty wokalne!

    Serdecznie zapraszamy!

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com