poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów uzdolnionym uczniom

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim, 13 grudnia, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch wręczyły stypendystom dyplomy Prezesa Rady Ministrów. W tym roku szkolnym stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzyma 315 uczniów.

  Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół, w których nauka kończy się egzaminem dojrzałości. Może je otrzymać uczeń, który uzyskał promocję z wyróżnieniem i najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

  Jestem dumna z podkarpackiej młodzieży, ponieważ przyznane stypendia to potwierdzenie dużego zaangażowania w zdobywanie wiedzy oraz dowód sumiennej i rzetelnej pracy nad sobą, co z pewnością zaprocentuje na dalszych etapach życia. To pierwsza droga do tego, aby budować przyszłość, wykorzystując maksymalnie swój potencjał i możliwości. Gratuluję serdecznie, cieszę się z Waszych osiągnięć i życzę kolejnych sukcesów

  – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

  Wojewoda podkarpacki nawiązała również do 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce i 42. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” oraz zaprosiła młodych ludzi do refleksji nad wydarzeniami z przeszłości, ważnymi dla historii naszego kraju.

  Uroczystość była również okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu „Kierunek innowacja 2022”, którego celem jest promocja i wspieranie działalności innowacyjnej szkół oraz konkursu „Dzień Nowych Technologii w Edukacji”.

  Wydarzenie uświetnił koncert w wykonaniu zespołu instrumentalnego, który tworzą uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych  nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com