poniedziałek, 6 maja, 2024
spot_img
+

    Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na zajęcia dla maluchów już w nadchodzącą sobotę. Będzie głośne czytanie bajek, gry i zabawy

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza wszystkich maluchów w wieku od 2 do 6 lat, razem z rodzicami na sobotnie zajęcia w bibliotece, w filii nr 20, przy ul. Solarza 9 a. Spotkanie czytelniczo-animacyjne odbędzie się dokładnie 22 października 2022 roku, rano o godzinie 9:00 pod hasłem Plotki, ploteczki, plotunie z cyklu „BAJANKI NA PORANKI”. W programie zaplanowane jest głośne czytanie, zabawy ruchowe, zręcznościowe i plastyczne. Wstęp jest wolny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefony 17 866 94 86 lub mailowo filia-20@wimbp.rzeszow.pl.

    Dlaczego głośne czytanie bajek jest takie ważne w życiu małego dziecka?

    O tym, że czytanie dzieciom przynosi wiele korzyści, nie trzeba dziś już chyba nikogo przekonywać. Kiedy dziecko słucha czytania na głos, uczy się rozumienia tekstu i skupiania uwagi – to trudna i ważna umiejętność, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie niemal każde dziecko jest przestymulowane.

    Słuchając czytania dzieci uczą się języka i wzbogacają swoje słownictwo, ponieważ język pisany w książkach jest nieco inny niż ten, którym posługujemy się na co dzień. Czytając rozwijamy wyobraźnię i kreatywność dziecka, a warto wiedzieć, że niećwiczona kreatywność zanika. Dlatego tak ważne jest, aby systematycznie ją podsycać. No i nie należy zapominać o czystej przyjemności spędzania razem z dzieckiem czasu podczas poznawania przygód bohaterów książek.

    – „Głośne czytanie rozbudowuje i ćwiczy pamięć. Warto dodatkowo po skończeniu czytania porozmawiać z dzieckiem: jaki bohater najbardziej mu się spodobał, co zapadło mu w pamięć. Pamiętajmy także, że czytając dziecku, zachęcamy je do samodzielnego czytania i sprawnego pisania, rozwijamy jego inteligencję, a przy okazji również swoją” – zwraca uwagę pedagog rodzinna Katarzyna Piekarczyk z organizacji Famiga.

    Nie sposób nie zauważyć, że czytając dziecku rodzic jest tylko dla niego, a to buduje więź i wspomaga inteligencję emocjonalną, co w przyszłości będzie skutkowało łatwiejszym znajdowaniem rozwiązań dla problemów.

    I wreszcie – czytanie na głos daje dziecku wytchnienie i relaks, bo przez chwilę może nic nie robić.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com