czwartek, 2 maja, 2024
+

Piknik w Rymanowie-Zdroju z biegiem charytatywnym dla Milenki – relacja

Justyna Kozłowska

W Parku w Rymanowie, 24 czerwca odbył się Piknik Rodzinny oraz Bieg Charytatywny, z którego dochód przeznaczony został na rehabilitację Milenki z Rymanowa. W trakcie wydarzenia, które odbyło się w Parku Miejskim w Rymanowie udało się zebrać w sumie kwotę 4274,32 zł. Dla wszystkich uczestników były przygotowane wspaniałe atrakcje.

Najmłodsi mogli skorzystać z bezpłatnego szaleństwa na dmuchańcach, uczestniczyć w animacjach prowadzonych przez Elę Adamską i jej drużynę animatorek czy też sprawdzić swoją celność w strefie Paintballa przygotowaną przez Paintball Rymanów Zdrój. Dodatkową atrakcją były przejażdżki na quadach, nauka jazdy na deskorolce oraz malowanie twarzy dla wszystkich chętnych uczestników wydarzenia.

Impreza była także okazją do wręczenia upominków i certyfikatów pływakom oraz pływaczkom zrzeszonym w Klubie Pływackim Aktiv Pro, jak również udekorowania zespołów piłkarskich trenujących w Akademii Piłkarskiej Aktiv Pro. Warto nadmienić iż zespół młodzika, zakończył zmagania ligowe na I miejscu w tabeli, natomiast drużyna trampkarzy wywalczyła wicemistrzostwo ligi OZPN Krosno. Wszyscy zawodnicy zostali udekorowani pamiątkowymi medalami.

Podczas imprezy odbyły się także rozgrywki piłkarskie – Piłkarska Zabawa Sportowa zgromadziła liczne grono piłkarzy, którzy rywalizowali w strefie piłkarskiej.

Tematyka bezpieczeństwa podczas wakacji została poruszona przez strażaków z OSP Rymanów oraz OSP Posada Górna, którzy dodatkowo dokonali prezentacji sprzętu, jak również pomogli w zabezpieczeniu trasy biegu.

Organizatorzy przygotowali także dla wszystkich wspólny poczęstunek.

W godzinach wieczornych na zakończenie całej imprezy o zachodzie słońca odbył się Bieg Charytatywny na 10 km trasą na rymanowski krzyż. Bieg główny został poprzedzony biegiem familijnym na 2 km oraz biegami dla dzieci, gdzie łącznie wystartowało ponad 150 uczestników. Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale a zwycięzcy puchary i upominki.