Jaworzno i Stalowa Wola pozyskają grunty leśne pod inwestycje. Specustawę podpisał Prezydent Andrzej Duda

0

Wczoraj w Stalowej Woli odbyła się uroczystość podpisania specustawy o pozyskaniu gruntów leśnych pod inwestycje w Jaworznie i Stalowej Woli. Specustawa została podpisana przez Prezydenta Rzeczy Pospolitej Andrzeja Dudę. Podpis Prezydenta RP to ostatni krok w procesie legislacyjnym.

W dniu 28 sierpnia 2021 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 23 lipca 2021 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych. Specustawa została podpisana w Stalowej Woli i dotyczy przede wszystkim pozyskania gruntów leśnych pod inwestycje w Jaworznie i Stalowej Woli.

– Ustawa jest dedykowana tylko dwóm miejscom w Polsce, konkretnym działkom, oznaczonym w załączniku; jest ustawą absolutnie incydentalną

– mówił Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości podpisania ustawy.

fot. Marek Borawski/ KPRP

Zaznaczał, że nowe prawo daje olbrzymie możliwości rozwojowe dwóm miastom: Jaworznie i Stalowej Woli. Prezydent podkreślił, że nigdy nie zgodziłby się na „ogólny mechanizm pozwalający przeznaczać grunty leśne, należące do Lasów Państwowych, w obszary gospodarcze, ot tak po prostu”.

– Tutaj, w Stalowej Woli i Jaworznie, mamy do czynienia ze szczególnym przypadkiem 

– mówił Prezydent, podkreślając konieczność odbudowy przemysłowej tych terenów.

fot. Marek Borawski/ KPRP

W uroczystości uczestniczyła również Małgorzata Paprocka, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Wzięli w niej także udział przedstawiciele Samorządu Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Ewa Draus.