16,5 C
Rzeszów
wtorek, 28 czerwca, 2022
+

  Konferencja wiceministra Marcina Warchoła dotycząca przyłączenia do Rzeszowa Racławówki, sołectw Malawa oraz Kielanówka

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W zeszłą środę podczas spotkania Rady Ministrów, Związek Miast Polskich wycofał poparcie dla przyłączenia Racławówki Doły do Rzeszowa. Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, który wnioskował za przyłączeniem do granic miasta również sołectwa Malawa oraz sołectwa Kielanówka zorganizował konferencję, na której wypowiedział się w sprawie poszerzenia granic Rzeszowa.

  W piśmie z dnia 15 lipca 2021 r. Wiceminister Sprawiedliwości i Pełnomocnik Rządu ds. praw człowieka Marcin Warchoł wnioskował za przyłączeniem Racławówki, a dodatkowo sołectwa Malawa z gminy Krasne oraz sołectwa Kielanówka z gminy Boguchwała do granic administracyjnych miasta Rzeszowa.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Podczas ostatniego spotkania Rady Ministrów, na których miały zostać podjęte decyzje w tej sprawie, komisja wspólna rządu i samorządu podjęła decyzję na wniosek Związku Miast Polskich o wycofaniu poparcia dla Racławówki Doły. Stało się to niestety w trakcie nieobecności przedstawicieli miasta. 

  – Kończy się dziś epoka dynamicznego rozwoju miasta, rozszerzania miasta. Z 53 km2 do prawie 130 km2 Rzeszów się powiększył w ciągu ostatnich 15 lat. Liczba ludności zwiększyła się o 140% . Te wszystkie miejscowości przyłączone otrzymały ogromne pieniądze, ponad 2,2 mld złotych zostało zainwestowane w tereny przyłączone. Dodatkowo bardzo rozwinięte zostały drogi dojazdowe

  – mówił Marcin Warchoł podczas wczorajszej konferencji prasowej, którą zorganizował w Rzeszowie.

  fot. materiały prasowe

  Zdaniem Marcina Warchoła zaletą rozszerzenia miasta jest otrzymanie nowych terenów inwestycyjnych, nowych miejsc pracy oraz pieniędzy dla miasta. Dodał, że Rzeszów startował z budżetem 350 mln złotych, a doszedł prawie do 2 miliardów.       

  – Jako Wiceminister Sprawiedliwości i Poseł z Rzeszowa, gwarantuje państwu, że będzie wspierał ideę rozszerzenia miasta, jest ona warunkiem rozwoju. Możecie państwo na mnie liczyć i wszyscy, Którzy będą chcieli się do Rzeszowa przyłączyć mogą liczyć na moje wsparcie

  – podsumował Marcin Warchoł.

  fot. materiały prasowe

  Link do pisma ws. popracia roszerzenia granic miasta Rzeszowa: https://legislacja.gov.pl/…/12802463/dokument513035.pdf

  Link do konferencji: https://fb.watch/6-QDwIRGEi/


  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -