10,6 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 marca, 2023
+

  24 podkarpackie samorządy oraz spółki otrzymają wsparcie na inwestycje wodno-ściekowe

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  24 podkarpackie samorządy oraz spółki otrzymają wsparcie w wysokości 16 mln złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na inwestycje z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Umowy z największymi beneficjentami podpisał dziś wicemarszałek Piotr Pilch.

  W wyniku wszystkich zawartych umów wybudowanych zostanie blisko 50 km sieci kanalizacyjnych, 15 km sieci wodociągowych, przebudowana zostanie też 1 oczyszczalnia ścieków. Wybudowanych lub przebudowanych zostanie 5 ujęć wody oraz 1 przydomowa oczyszczalnia ścieków.

  Cieszę się, że mogę państwa gościć w urzędzie marszałkowskim, jako największych beneficjentów tego naboru. Te środki odpowiadają na bardzo ważne zapotrzebowanie, jakie jest nadal w podkarpackich gminach, a dotyczy ono właśnie tej szeroko rozumianej infrastruktury wodno-ściekowej.

  – mówił podczas podpisania umów wicemarszałek Piotr Pilch.

  To już trzecie rozstrzygnięcie naboru wniosków na operacje typu gospodarka wodno-ściekowa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.  Pomoc finansowa w wysokości blisko 16 mln zł trafi do kolejnych 24 beneficjentów z naszego województwa.

  Wicemarszałek Piotr Pilch podpisał umowy z sześcioma beneficjentami: Gminą Nozdrzec, Kuryłówka, Tryńcza, Żurawica,  Strzyżów  oraz spółką: Gospodarka Odpadami Ustrzyki Dolne Sp. z o.o.

  Te inwestycje na pewno przyczynią się do poprawy warunków życia mieszkańców, do lepszego rozwoju gospodarczego i ochrony środowiska.

  – powiedział Marszałek Piotr Pilch.

  Obecna na podpisaniu umów Magdalena Sobina – dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich zapowiedziała, że będzie możliwość składania kolejnych  wniosków o wsparcie, gdyż Program Rozwoju Obszarów Wiejskich został wydłużony o kolejne dwa lata.

  PROW na lata 2014-2020 został wydłużony. Będziemy przez najbliższe dwa lata funkcjonować w ramach okresu przejściowego, ale z nowymi, dodatkowymi środkami.

  – mówi Magdalena Sobina.

  Dotychczas, w ramach pozostałych dwóch naborów, na zadania z zakresu infrastruktury wodno-ściekowej podpisane zostały łącznie 124 umowy na ok. 150 mln złotych wsparcia dla beneficjentów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com