19,1 C
Rzeszów
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
+

  Wizyty w Wydziale Budownictwa i Architektury w Starostwie Powiatowym będą umawiane przez Internet

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wydział Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Rzeszowie wprowadza nowe udogodnienie dla mieszkańców powiatu rzeszowskiego. System kolejkowy pozwoli umówić się na wizytę w wydziale za pomocą Internetu. To ten właśnie wydział koncentruje na sobie uwagę mieszkańców powiatu, którzy – na przykład – starają się o pozwolenie na budowę.

  Do zadań realizowanych przez Wydział Budownictwa i Architektury należą m.in.: wydawanie pozwoleń na budowę/rozbiórkę, zezwolenia na realizację inwestycji drogowych, zgłoszenie robót budowlanych, zgłoszenie budowy sieci lub rozbiórki.

  – Ze względu na wzrost liczby interesantów  Starostwo Powiatowe w Rzeszowie wprowadza internetowy system rezerwacji wizyt w Wydziale, który będzie obowiązywać od 1 marca br. W celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 oraz zapewnienia bezpieczeństwa interesantów jak i pracowników urzędu, w Wydziale Budownictwa i Architektury obowiązywać będzie wyłącznie obsługa stron po uprzednim zarezerwowaniu terminu wizyty w systemie internetowej rezerwacji

  – mówi Andrzej Tur, dyrektor wydziału.

  Formularz Systemu Kolejkowego aktywny jest od 22 lutego br. Rezerwacja możliwa jest po wejściu na adres mailowy: http://kolejka.powiat.rzeszow.pl.

  Dzięki Systemowi Kolejkowemu interesanci będą obsługiwani teraz sprawniej i szybciej, ponieważ każdy będzie mógł umówić się na konkretny dzień i godzinę. Tego rodzaju system Starostwo wdrożyło już wcześniej, np. w wydziale komunikacji. Pomysł okazał być „strzałem w dziesiątkę”.

  źródło: materiały prasowe Starostwa Powiatowego

  Do wdrożenia  takiego udogodnienia dla mieszkańców, z satysfakcją i zadowoleniem, podchodzi także Starosta Rzeszowski – Józef Jodłowski.

  – Każde skuteczne rozwiązanie usprawniające działania służb powiatowych jest dla nas wyjątkowo ważne, ponieważ zależy nam, aby mieszkańcy Powiatu Rzeszowskiego obsługiwani byli tak, jak na to zasługują, czyli: sprawnie i profesjonalnie. Cieszy mnie zatem, że oferta naszego powiatu staje się coraz bardziej pożyteczna i przydatna dla naszych mieszkańców.

  – mówił starosta.

  J. Jodłowski dodaje przy tym, że z powodu pandemii wprowadzono w Starostwie pewne obostrzenia dla dobra zarówno interesantów jak i pracowników urzędu. Starostwo wdrożyło standardowe środki bezpieczeństwa typu: wyposażenie pracowników w środki ochrony osobistej (maseczki, przyłbice, rękawiczki, środki dezynfekujące). Zamontowano  także przegrody oddzielające interesantów od pracowników, dzięki czemu petenci będą bardziej bezpieczni.

  Starostwo podjęło też decyzję o tym, aby w wydziałach, w których nie ma potrzeby bezpośredniej obsługi klienta, praca była wykonywana zdalnie. W związku z tym zarządzono  m.in. dodatkowy zakup  komputerów do pracy zdalnej dla pracowników starostwa i jednostek organizacyjnych powiatu rzeszowskiego

  Dostępne są również pojemniki – wrzutnie na listy, które zlokalizowane są w wiatrołapie przy wejściu do budynku Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie od strony Ogrodów bernardyńskich.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -