środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Nowe sposoby na szybsze i skuteczniejsze znalezienie pracy

  Polecamy

  Natalia Daniło
  Natalia Daniło
  Dziennikarz - praktykantaka | Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Różnego rodzaju programy do wideokonferencji czy do wypełniania testów online, które sprawdzają umiejętności kandydata, to tylko cześć wdrożonych już działań w firmach z obszaru HR tech. Nowe technologie, wykorzystujące sztuczną inteligencję, mają wesprzeć działy rekrutacyjne w pozyskiwaniu kandydatów oraz weryfikowaniu ich umiejętności i przydatności do pracy.  

  HR tech to technologia związana z obszarami rekrutacyjnymi. Ostatni rok i zmieniające się warunki rynkowe znacznie przyspieszyły wiele procesów dotyczących digitalizacji procesu rekrutacji. Badania LinkedIna pokazują, że w zeszłym roku ponad 86 proc. rekruterów zadeklarowało, że wszystkie procesy, które przeprowadzają, będą w dalszych latach się odbywać w sposób zdalny. Digitalizacja procesów to jest zdecydowanie kierunek, w którym ta technologia podąża

  wyjaśnia Filip Sobel, założyciel firmy Staffly, zajmującej się innowacyjnymi rozwiązaniami dla branży HR.

  Pandemia koronawirusa postawiła zarówno przed firmami, jak i pracownikami całkiem nowe wyzwania. Od marca 2020 roku wiele branż musiało zmienić swój styl pracy. Działy rekrutacyjne zmuszone były, do tworzenia alternatyw, które będą w stanie sprawdzić umiejętności kandydata bez fizycznej obecności rekrutera. Popularne stały się zatem zdalne platformy umożliwiające wideokonferencje, a także proste chatboty regułowe. Działy HR w czasie trwającej pandemii mają możliwość uzbrojenia się w spory zasób rozwiązań technologicznych. Obecnie testowane są rozwiązania, które pozwolą z otrzymanych danych tworzyć profil kandydata do pracy.  

  Programy do różnego rodzaju testów pracowników, czyli tzw. assessment center, mają przede wszystkim za zadanie sprawdzić umiejętności kandydata bez fizycznej obecności rekrutera i opiera się to na umiejętnościach analitycznych, lecz także behawioralnych. Mamy testy, w których mierzone są nie tylko odpowiedzi kandydata, ale również różnego rodzaju czynniki psychometryczne i behawioralne, czyli np. jego dokładność przy wypełnianiu pytań, to, jak często wracał do poprzednich i następnych odpowiedzi, o jakiej porze wypełniał ten test, czy popełniał błędy, jeżeli chodzi o wpisywanie jakichś odpowiedzi słowno-muzycznych. To proces, który z pewnością na przestrzeni ostatniego roku przyspieszył i będzie przyspieszał, ponieważ firmy już teraz mocniej stawiają na zdigitalizowane procesy rekrutacyjne

   twierdzi Filip Skobel.

  Programy wykorzystujące SI pozwalają znaleźć idealnego pracownika. Przyspieszeniu uległ proces rekrutacji, teraz potrwać może on nawet 24 godziny. Program, nad którym pracuje start-up Staffly, dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji i algorytmu opartego na uczeniu maszynowym, dopasuje pracowników do zleceń zarówno na podstawie kompetencji i doświadczenia. Brane pod uwagę będą również zmienne psychometryczne. Spowoduje to skuteczniejszą rekrutację dla przyszłego pracodawcy. 

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com