wtorek, 27 lutego, 2024
+

  Platforma Obywatelska także dziś dokonała podsumowania – „panowało zdziczenie obyczajów”, „ostracyzm”

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Podkarpaccy przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej podsumowali kampanię Rafała Trzaskowskiego. Podczas spotkania w Rzeszowie członkowie lokalnego sztabu kandydata KO w wyborach prezydenckich, dziękowali mieszkańcom za aktywne wsparcie Rafała Trzaskowskiego w ciągu ostatnich kilku tygodni.

  Konferencja liderów PO na Podkarpaciu

  🔴 NA ŻYWO – Konferencja liderów PO na Podkarpaciu – podsumowanie wyborów prezydenckich.

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Wtorek, 14 lipca 2020

  Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Przewodniczący regionalnych struktur Koalicji Obywatelskiej na Podkarpaciu Zdzisław Gawlik wskazywał, że względem ostatnich wyborów prezydenckich, na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało o 60 tysięcy wyborców więcej. W 2015 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej startował wtedy Bronisław Komorowski, ubiegając się o reelekcję, bezskutecznie – „o pół procenta więcej wyborców zagłosowało na Rafała Trzaskowskiego, niż pięć lat temu na Bronisława Komorowskiego” – mówił Gawlik.

  Pomimo, że kandydat Koalicji Obywatelskiej wybory przegrał, to zarówno regionalny, jak i ogólnopolski sztab Trzaskowskiego są zadowoleni – „dziś dziękuję wszystkim, którzy wpierw złożyli swój podpis poparcia pod listą kandydata na prezydenta, następnie włączyli się w kampanię użyczając swój płot, balkon, ogródek, działkę czy tablicę pod banner, plakat i poprzeć w ten sposób Rafała Trzaskowskiego” – uzupełniał przewodniczący podkarpackiej Koalicji Obywatelskiej. Zdzisław Gawlik przekazywał dziś także podziękowania dla wszystkich samorządowców w regionie.

  Dziesiątki osób, zarówno tych starszych czy młodszych aktywnie włączyło się w kampanię wyborczą kandydata Koalicji Obywatelskiej, im także dziś dziękowano – „to były osoby od północy województwa po Bieszczady, od Lubaczowa po Dębicę. Praca z nimi była wielką przyjemnością” – mówił Robert Chomicki, w kampanii odpowiedzialny właśnie za koordynację ich działań. Dodawał on także, że wolontariusze nie mieli łatwej pracy, „panowało zdziczenie obyczajów”, „ostracyzm”. Rzeszowski radny Wiesław Zimiński dodawał jeszcze, że „potencjał tych wolontariuszy rokuje pozytywnie na przyszłość”. Przewodnicząca ropczycko – sędziszowskiego koła Platformy Obywatelskiej Aneta Krajewska dziękowała zaś przewodniczącemu Zdzisławowi Gawlikowi, który „poświęcał się w tej kampanii wyborczej”.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Dla lokalnych polityków Koalicji Obywatelskiej ta kampania była niezmiernie ciężka, polaryzacja była spora, spotykali się z różnymi, nawet nieobyczajowymi, niebezpiecznymi formami agresji. Na ten nieuczciwy, ciężki aspekt kampanii wskazywał dziś Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

  Przewodniczący Zdzisław Gawlik nie ukrywał dziś satysfakcji, bowiem właśnie to województwo podkarpackie jest czwartym w skali kraju, pod względem przyrostu wyborców na kandydata Koalicji Obywatelskiej. Odpowiadając na pytania dziennikarzy poinformował, że nie zamierza się poddawać dymisji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com