piątek, 17 maja, 2024
spot_img
+

    W Muzeum Etnograficznym, uczestnicy zgłębiali wiedzę na temat dobroczynnych ziół. Jak było?

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    W niedzielę, 28 kwietnia 2024 roku, w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie odbyły się niezwykłe Warsztaty Zielarskie towarzyszące fascynującej wystawie „Na psa urok!”. Pod czujnym okiem Pani Ilony Podczaszy, uczestnicy mieli okazję wyruszyć w magiczną podróż przez świat ziół i ich niezliczone dobroczynne właściwości.

    Już od samego początku atmosfera była nasycona aromatem ziół, które zapełniły przestrzeń muzeum swoimi cudownymi woniami. Prowadząca, znana ekspertka w dziedzinie ziołowej medycyny, poprowadziła uczestników przez różnorodne etapy tworzenia własnych mieszanki herbatek ziołowych, pesto z czosnku niedźwiedziego, marynaty do pieczeni, syropu z pędów sosny, a nawet przygotowania do zasuszenia warkoczy z kobylaka, czyli końskiego szczawiu.

    Warsztaty nie tylko zapewniły uczestnikom praktyczną wiedzę na temat ziół i ich zastosowań, ale także były niezapomnianym doświadczeniem sensorycznym. Kolorowe zioła, świeże pędy sosny i intensywny aromat czosnku niedźwiedziego wypełniły pomieszczenia muzeum, tworząc niepowtarzalną atmosferę, która ożywiła zmysły każdego uczestnika.

    Pani Ilona Podczaszy nie tylko dzieliła się swoją wiedzą na temat zbierania, przechowywania i wykorzystywania ziół, ale również opowiadała fascynujące historie związane z tradycyjną medycyną ludową Lasowiaków, Rzeszowiaków i Pogórzan. Jej pasja i zaangażowanie sprawiły, że warsztaty nie tylko były edukacyjne, ale także pełne ciepła i inspiracji.

    Nie sposób nie wspomnieć o niezwykłej synergii między warsztatami a wystawą „Na psa urok!”. Temat dotyczący tradycyjnej medycyny ludowej doskonale wpisał się w kontekst wydarzenia, tworząc spójną i harmonijną całość.

    Dzięki wsparciu ze strony Budżetu Województwa Podkarpackiego, warsztaty mogły się odbyć, dając uczestnikom niezapomniane przeżycia i cenne doświadczenia związane z ziołową medycyną. Wartość edukacyjna i kulturowa tego wydarzenia nie może być przeceniona, a jego wpływ na świadomość i zainteresowania społeczności lokalnej z pewnością będzie długo odczuwalny.

    Muzeum zaprasza wszystkich miłośników natury, zdrowego stylu życia i tradycyjnych rozwiązań medycznych do udziału w kolejnych wydarzeniach. Zielarskie majowe inspiracje dopiero się zaczynają, a my nie możemy się doczekać kolejnych magicznych podróży przez świat ziół i ich tajemnicze moce!

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com