+

Heiro Rzeszów zdobyło bardzo ważne trzy punkty

Dawid Micał
    Dawid Micał

Heiro Rzeszów w niedzielę pokonało w meczu 13. kolejki 1 ligi futsalu, Gwiazdę Ruda Śląska. Rywalizacja w tym sezonie jest na bardzo wysokim poziomie, liczy się każdy punkt. Taka wygrana jest bardzo cenna dla rzeszowian. „Podkarpackie Dziki” zwyciężyły 6:3, a zawodnikiem spotkania został Dawid Lizak, który zdobył 5 bramek i zaliczył fantastyczny występ.

Heiro Rzeszów pokonało Gwiazdę Ruda Śląska w swoim domowym spotkaniu. Przy tak wyrównanej lidze jak w tym sezonie, każdy punkt jest bezcenny. Obecnie między czwartą w tabeli Gwiazdą, a jedenastym GKS Ekom Nowiny jest zaledwie 3 punkty różnicy. Heiro zajmuje 10. miejsce w tabeli z 15 punktami na koncie (tyle samo co 11 GKS Ekom). Bohaterem wczorajszego spotkania został Dawid Lizak, który dołączył do zespołu między rundami.

Początkowo spotkanie było na wyrównanym poziomie, żaden z zespołów nie mógł znaleźć drogi do bramki. Przełamanie meczu nadeszło w 17. minucie, kiedy Dawid Lizak minął bramkarza rywali i strzelił pierwszą bramkę dla drużyny Heiro Rzeszów. Po pierwszej połowie gospodarze schodzili do szatni z korzystnym rezultatem. W 25. minucie goście doprowadzili do remisu, oddając precyzyjny strzał w prawy dolny róg bramki. Wynik remisowy nie widniał zbyt długo na tablicy. W tej samej minucie bramkarz gości popełnił błąd, który wykorzystał Dawid Lizak. Drużyna gospodarzy ponownie wyszła na prowadzenie. Dwie minuty później indywidualną akcję przeprowadził Tkacz, ponownie doprowadzając do remisu. W 31. minucie idealnie do akcji włączył się Lizak, który zdobył hat-tricka, równocześnie dając prowadzenie swojej drużynie. Minutę później ten sam zawodnik popisał się świetnym strzałem, wyprowadzając Heiro już na dwubramkowe prowadzenie. W 35. minucie Przemysław Rembisz nie pomylił się przy dobitce i zespół z Rzeszowa prowadził już 5:2. Samobójcze trafienie w 37. minucie dało gościom trzecie trafienie. Dwie minuty przed gwizdkiem Dawid Lizak fenomenalną indywidualną akcją zdobył swoje piąte trafienie. Heiro Rzeszów wygrało w solidnym i bardzo efektownym stylu. Dawid Lizak dał prawdziwy popis swoich umiejętności.

Następny mecz Heiro Rzeszów zagra 29 stycznia z drużyną AZS UŚ Katowice.