wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Warsztaty z zakresu ratownictwa technicznego dla OSP z gminy Głogów Małopolski

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotę, 20 kwietnia 2024 roku, odbyły się warsztaty z zakresu ratownictwa technicznego, zorganizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie we współpracy z Miastem i Gminą Głogów Małopolski. Ćwiczenia miały miejsce na terenie firmy Auto Złom Mazur w Rudnej Małej.

  Jednostki z terenu gminy należące do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG), a także te dysponujące zestawami narzędzi hydraulicznych, zostały podzielone na dwie grupy. OSP Przewrotne, razem z Ochotniczą Strażą Pożarną z Rudnej Małej, OSP Budy Głogowskie i OSP Głogów Małopolski, została przydzielona do grupy pierwszej, która ćwiczyła w godzinach 9:00-12:30.

  Ćwiczenia prowadzili funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 PSP w Rzeszowie. Instruktorzy najpierw zapoznali nas z podstawowymi zasadami BHP podczas działań oraz przedstawili plan ćwiczeń i założenia dotyczące zadań praktycznych.

  Podczas ćwiczeń praktycznych, jednostki zostały podzielone na dwie grupy, które zmagały się z symulacją działań ratowniczych podczas wypadków drogowych, obejmujących sytuacje, gdy pojazdy są na kołach, na dachu oraz na boku.

  Ćwiczenia były prowadzone w formie warsztatów z omawianiem poszczególnych działań oraz instruktażem odnośnie stosowania najlepszych i najbardziej bezpiecznych praktyk.

  Strażacy ćwiczyli:

  • zabezpieczanie miejsca zdarzenia,
  • usuwanie szyb samochodowych,
  • zabezpieczanie osób poszkodowanych uwięzionych w pojazdach,
  • wykonywanie dostępu do osób poszkodowanych,
  • ewakuację osób z samochodu w miejsce bezpieczne,
  • kierowanie akcją ratowniczą.
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com