sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  W ramach Europejskiego Stadionu Kultury odbędzie się taneczna Bitwa o Wschód!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Europejski Stadion Kultury to coroczne wydarzenie, które odbywa się w Rzeszowie od wielu już lat i przyciąga wszystkich bogatą ofertą kulturalną. W ramach tej czerwcowej imprezy odbywają się przede wszystkim koncerty, ale też inne kulturalne wydarzenia towarzyszące. A jednym z nich będzie właśnie Bitwa o Wschód – Dance Contest. Są to zawody taneczne, a konkretniej mówiąc bitwy, które odbywać się będą w tym roku, końcem czerwca i początkiem tym samym lata już po raz dziewiąty. Podczas pojedynku, w tym roku wezmą udział nie tylko najlepsi tancerze z Polski oraz z zagranicy, ale też ci, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w tańcu. Impreza taneczna w obecnym, 2024 roku zrzeszy tancerzy, którzy będą wykonywali taniec – breakdance.

  Dlaczego w tym roku wybrano ten styl taneczny? Breaking po raz pierwszy będzie dyscypliną, w której będą brali udział najlepsi olimpijczycy w Paryżu. Jednym słowem, dla tych, którzy nie wiedzą, jest to styl tańca ulicznego, który jest wyrazem kultury i sztuki, łącząc muzykę, rytm i akrobatyczne ruchy. Taniec ten jest bardzo trudny, ale też jednocześnie bardzo widowiskowy.

  Dodajemy, że taneczne rozgrywki odbywać się będą w trzech kategoriach – od 6 do 9 lat, od 10 do 15 lat oraz 16 lat bez górnej granicy tutaj. Koordynatorem bitew będzie Michał Samborski, który trenuje swoich uczniów w rzeszowskiej szkole tańca Street Life.

  Impreza ta, w ramach Wschodu Kultury odbędzie się w sobotę, 22 czerwca, w klubie festiwalowym Europejskiego Stadionu Kultury, w fosie Zamku Lubomirskich. Każdy może przyjść i oglądać występy oraz zmagania tancerzy, w godzinach od 13:00 do 20:00.

  Jeśli chodzi o to, co jeszcze odbędzie się w ramach tego wydarzenia w Rzeszowie, dowiemy się z czasem i w miarę, na bieżąco będziemy informować o tym. Na razie zapowiadamy bitwy taneczne, które będzie mógł oglądać każdy kto tylko będzie chciał.

  Na czym polega taneczna bitwa?

  Naprzeciw siebie stają dwaj tancerze, lub dwie grupy i starają się nawzajem „pokonać” w wykonywanych ruchach. Liczy się zarówno technika, jak i wyczucie rytmu oraz własny styl. Bitwę może oceniać sędzia lub publiczność. Często wygrana nie zależy od rzeczywistych umiejętności, lecz od odpowiedniego zaprezentowania się i improwizacji, a co za tym idzie zdobycia sympatii publiczności oraz sędziów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com