wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  K. Fijołek podsumował kampanię wyborczą przed II turą wyborów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas ostatniej konferencji prasowej Konrada Fijołka na rzeszowskim Rynku padły słowa: „Rzeszów jest najważniejszy! Zawsze!” – wielokrotnie podkreślane w trakcie kampanii wyborczej.

  Na początku konferencji prezydent podziękował wszystkim rzeszowianom za trzy ostatnie lata pracy, za wszystkie głosy zebrane w pierwszej turze wyborów, za słowa uznania ale i wszystkie uwagi.

  Dziękuję szczególnie za spotkania na rzeszowskich osiedlach, podczas których rozmawialiśmy o tym, co należy jeszcze zmienić, co skorygować. Jestem człowiekiem skromnym i zawsze także starałem się słuchać ludzi. Nie zawsze pewnie wszystko zrobiłem idealnie, zatem bardzo dziękuję za wszystkie wasze głosy dotyczące tego, co należy zmienić, co nowego wprowadzić. Dziękuję tym, którzy mówili, że nie głosowali na mnie w pierwszej turze a teraz oddadzą na mnie swój głos.

  Konrqd Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa

  Prezydent wspomniał o wskazówkach, jakie otrzymywał od mieszkańców. Dzięki ich sugestiom informował o inwestycjach powstających w Rzeszowie, rozbudowie infrastruktury edukacyjnej oraz działaniach na rzecz rozwoju sportu i kultury.

  Konrad Fijołek podkreślił, że drugą wskazówką, jaką otrzymał, było zwiększenie inwestycji w sprawy osiedlowe. W związku z tym postanowił wprowadzić nowy program, który zakłada wykonanie każdego roku 33 propozycji najważniejszych nakładek na drogach osiedlowych oraz 33 propozycji budowy chodników czy oświetlenia dróg. W poprzednim roku brakowało środków na tego typu zadania, ponieważ rząd obniżył finansowanie dla Rzeszowa. Jednak obecny rząd, Koalicja 15 Października, stwarza lepsze perspektywy finansowe dla miasta. Prezydent zapowiedział rozpoczęcie programu jeszcze w tym roku, obejmującego budowę chodników, nakładek i oświetlenia na każdym osiedlu. Podkreślił także dobrą współpracę z wojewodą i rządem, przytaczając jako przykład otrzymaną dotację w wysokości 600 tysięcy złotych na zakup nowego wozu strażackiego dla OSP Pogwizdów Nowy. Konrad Fijołek podkreślił, że liczne przykłady udanej współpracy z władzami centralnymi są dowodem na wiarygodność i ważność takiego partnerstwa.

  Konrad Fijołek zauważył, że jego konkurent w kampanii stara się ukryć swoje związki z PiS, jednakże wszyscy zdają sobie sprawę z ich przynależności politycznej. Podkreślił, że rząd PiS krzywdził miasta, takie jak Rzeszów, co jest powodem wstydu dla jego konkurenta, który unika odpowiedzi na te kwestie. Fijołek nie pozostawił bez odpowiedzi faktu, że 350 milionów złotych zostało odebranych Rzeszowowi ze względów politycznych przez rząd PiS.

  Prezydent Rzeszowa podkreślił, że w ciągu obecnej kadencji zaangażował się w wielkie inwestycje, które zostały starannie przygotowane. Porównując to do budowy domu, zaznaczył, że najpierw konieczne jest znalezienie odpowiedniego miejsca, opracowanie projektu, a następnie zabezpieczenie finansowania. Wśród przygotowanych inwestycji wymienił m.in. drogę na południu miasta z nowym mostem na Wisłoku oraz rondo i wiadukt na skrzyżowaniu ul. Kwiatkowskiego i Powstańców Warszawy. Zaznaczył, że projekty są gotowe, a obecny klimat w Warszawie sprzyja ich realizacji. Fijołek zaapelował o zaufanie i poparcie w nadchodzących wyborach.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com