piątek, 3 maja, 2024
+

Wyjazdowa porażka Stali Stalowa Wola w Bytomiu z Polonią

Stal Stalowa Wola przegrała na wyjeździe z Polonią Bytom 4:3 (2:2) w meczu zamykającym 27 serię gier piłkarskiej 2 ligi.

Już w 3 minucie podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego otworzyli wynik spotkania. Z lewej strony w pole karne dośrodkował Adam Imiela. Zza pleców obrońców wyskoczył Damian Urban i wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Tuż obok zaskoczonego i bezradnego bramkarza miejscowych.

W 12. minucie odpowiedzieli gospodarze. Sebastian Steblecki znalazł się w polu karnym związał nogi obrońcom Stalówki i oddał piłkę do Lucjana Zielińskiego, który się obrócił z piłką i trafił do siatki.

W 21. minucie Kamil Wojtyra wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Zamknął dośrodkowanie z prawej strony uderzeniem głową od Dawida Krzemienia.

W 41. minucie z rzutu wolnego z lewej strony boiska piłkę dośrodkował Urban. Do piłki najwyżej wyskoczył Damian Oko, który głową skierował piłkę do siatki doprowadzając do wyrównania.

W 48. minucie Kamil Wojtyra strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Piłka zagrana na środek pola karnego. W miejsce gdzie nie było żadnego obrońcy Stalówki. Napastnik gospodarzy stanął oko w oko z Mikołajem Smyłkiem nie dając mu najmniejszych szans.

W 52. minucie Wojtyra skompletował hattricka wygrał pojedynek bark w bark z Oko i znalazł się w polu karnym. Płaskim strzełam po ziemi między słupkiem, a interweniującym bramkarzem po raz trzeci w niedzilnym spotkaniu pokonał Smyłka.

W 85. minucie Łukasz Furtak zagrał z rzutu wolnego w pole karne, na głowę do Oko, a ten przedłużył podanie do Sebastiana Strózika, który głową zmniejszył straty Stali.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Stal przegrała pierwszy mecz na wyjeździe na wiosnę.

Już w najbliższą sobotę drużyna trenera Ireneusza Pietrzykowskiego będzie próbowała wrócić na zwycięskie tory. Do Stalowej Woli przyjeżdża Olimpia Elbląg. Początek spotkania zaplanowany jest na sobotę 13 kwietnia o godzinie 15:10.

Polonia Bytom – Stal Stalowa Wola 4:3 (2:2)

0:1 Damian Urban 3.

1:1 Lucjan Zieliński 12., Sebastian Strózik 85

2:1 Kamil Wojtyra 21.

2:2 Damian Oko 41.

3:2 Kamil Wojtyra 48.

4:2 Kamil Wojtyra 52.

4:3 Sebastian Strózik 85.

Polonia: Szymkowiak – Stefański (58. Michał Szmigiel), Pochcioł, Piekarski, Farbiszewski, Romanowski – Steblecki (58. Konrad Andrzejczak), Krzemień (78. Daniel Ściślak), Gajda, Zieliński (86. Filip Żagiel) – Wojtyra (78. Dawid Wolny).

Stal: Smyłek – Urban (79. Bartosz Wiktoruk), Banach, Oko, Furtak, Zaucha (57. Michał Mydlarz) – Chełmecki (57. Arkadiusz Ziarko), Sukiennicki, Soszyński (69. Lucjan Klisiewicz), Imiela – Górski (57. Sebastian Strózik).

żółte kartki: Pochcioł, Romanowski; sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).