czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  „Willa przy Perłowej”, to nowa książka, której autorką jest Paulina Molicka. O czym ona jest?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Najnowsza pozycja książkowa pod tytułem  –  „Willa przy Perłowej”, którą napisała młoda pisarka, rzeszowianka – Paulina Molicka, już 24 kwietnia będzie miała swoją oficjalną premierę. Wydaniem powieści zajęło się wydawnictwo Dragon, podobnie jak poprzedniej książki tej samej pisarki, która nosi nazwę „Księgarenka na miłosnej”. Zachęcamy do sięgnięcia po obie lektury, a tymczasem, zajmiemy się tą ostatnią, najnowszą książką. O czym ona jest?

  Na skrzyżowaniu życiowych ścieżek, wśród malowniczych krajobrazów małego miasteczka, stoi tajemnicza postać – Michalina Sarnecka, z czerwoną walizką w ręce. Los przewiózł ją w te rejony, gdzie znalazła schronienie u dalekiego stryja, dawno niewidzianego. Wkrótce jednak to miejsce staje się dla niej nie tylko domem, lecz także przyczynkiem do nowych przyjaźni i nawiązania więzi z mieszkańcami.

  Jedno przypadkowe zdarzenie, gdy Michalina pomaga starszej pani, zmienia bieg jej życia. Trafiwszy do Willi przy ulicy Perłowej, zaczyna się dla niej zupełnie nowy rozdział. To piękne miejsce, które przez trzy pokolenia było w rękach rodziny Wolskich, teraz zmaga się z finansowymi kłopotami i groźbą zamknięcia. Michalina, będąca specjalistką od marketingu, nie pozostaje obojętna na los pensjonatu i oferuje swoje wsparcie, aby uratować to kameralne miejsce. Jej decyzja o przeprowadzce do Willi otwiera drzwi do spotkania z Adamem, wnukiem właścicielki, który jednak nie pała sympatią do nowej lokatorki.

  Tajemnice Michaliny ukrywają się w jej przeszłości, w której skrywane są odpowiedzi na pytania o ucieczkę od rodziny. To właśnie te niezgłębione tajemnice i pytania o przeszłość sprawiają, że relacja między Michaliną a Adamem jest pełna napięć. Czy Michalinie uda się pokonać barierę, jaką Adam postawił między nimi? Czy jej pomysły zyskają akceptację Adama i pozwolą ocalić Willę przy Perłowej od zagłady?

  „Willa przy Perłowej” to nie tylko opowieść o ratowaniu zabytkowego pensjonatu, to także historia o odwadze, poświęceniu i odnajdywaniu nowych dróg życiowych. To również opowieść o niespodziewanych przyjaźniach i miłości, która budzi się w najmniej oczekiwanym momencie.

  Debiutancka powieść Pauliny Molickiej, „Księgarenka na Miłosnej”, ukazuje podobne tematy, zwracając uwagę czytelnika na znaczenie miłości i odwagi w obliczu zmian. Nagroda za tę powieść to zasłużone uznanie dla autorki, która potrafi poruszyć serca czytelników swoimi historiami, pełnymi emocji i wrażeń.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com