niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_img
+

  17. PKO Półmaraton Rzeszowski już w sobotę 6 kwietnia

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już w najbliższą sobotę, 6 kwietnia, odbędzie się 17. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego oraz 9. PKO Sztafeta Półmaratońska. Tegoroczny udział w zawodach będzie rekordowy, przewyższając liczbę 2000 biegaczy.

  PKO Bank Polski bierze już po raz dziesiąty udział w tym wydarzeniu. – Jesteśmy głównym sponsorem zarówno półmaratonu w stolicy Podkarpacia, jak i sztafety – powiedział Marcin Turkiewicz, Dyrektor Makroregionu Korporacyjnego w Lublinie, w PKO Banku Polskim. – Ponadto uczestnicy biegu półmaratońskiego i sztafety mają możliwość wsparcia akcji charytatywnej „Biegnę dla…”, która pomaga 7-letniej Klarze. Dziewczynka cierpi na mukowiscydozę i potrzebuje wsparcia finansowego na leczenie. Chętni uczestnicy biegu mogą przyczepić do koszulek specjalne identyfikatory akcji, a w zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz Klary.

  To impreza sportowa, która pokazuje jak niesamowity potencjał drzemie w mieszkańcach, tych, którzy nasze miasto odwiedzają, ale również w organizatorach biegów. Półmaraton to dystans już zacny, ale, aby zachęcić wszystkich do biegania i zdrowego stylu życia, wprowadzamy również sztafety półmaratońskie, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku mamy już 80 sztafet, wystawionych przez zakłady pracy,
  różne firmy, Urząd Miasta Rzeszowa, szkoły. Wystarczy przebiec 5 kilometrów na jednej zmianie, by być częścią tej wspaniałej imprezy.

  Marcin Stopa, Sekretarz Miasta.

  W 2024 r. odbyło się już 7 charytatywnych akcji biegowych, w które włączyło się prawie 900 biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu PKO BP mógł przekazać 70 tys. zł na leczenie 7 osób. Start półmaratonu i sztafety odbędzie się w najbliższą sobotę, o godz. 9. Wcześniej będzie rozgrzewka prowadzona przez lekkoatletkę i dwukrotną olimpijkę, Matyldę Kowal.

  fot. Marcin Piecyk/UM Rzeszów

  Jaką trasą pobiegną uczestnicy zawodów?

  Startujemy na al. Kopisto na wysokości Centrum Handlowego Millenium Hall. Biegniemy al. Kopisto, przez Most Zamkowy, skręcimy w ul. Kilara i dalej Szopena, Targową do al. Piłsudskiego, którą pobiegniemy pod prąd jednym pasem do ul. Grunwaldzkiej. Później skręcamy w ul. Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, przebiegamy przez Rynek, ulicą Słowackiego dobiegamy do Szopena, biegniemy starą ul. Szopena do placu Śreniawitów. Później ul. Hetmańską do ul. Wincentego Pola. Tutaj zbiegamy na Bulwary nad Wisłokiem, pobiegniemy w stronę zapory, tam nawrotka i biegniemy wzdłuż Wisłoka ścieżkami pieszo-rowerowymi do Mostu Lwowskiego. Tam przebiegamy na drugą stronę i dalej również ścieżkami pieszo–rowerowymi na al. Kopisto i dobiegamy do Millenium Hall, gdzie na skwerze będzie nawrotka. Takie pętle zawodnicy pokonują dwukrotnie. Meta będzie w Millenium Hall.

  Jakie utrudnienia w ruchu nastąpią?

  Od 6 rano zamknięta będzie al. Kopisto – od al. Rejtana do ul. Podwisłocze. Zamknięcie całej trasy nastąpi o godz. 7.30. Główne ulice, które będą zamknięte to Hetmańska, Targowa i Szopena, jeden pas al. Piłsudskiego i uliczki w Śródmieściu też 1,5 godz. przed
  biegiem. Szczegóły https://runrzeszow.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com