niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Klinika Ortopedii i Traumatologii Dorosłych w KSW nr 2 w Rzeszowie otwarta po remoncie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie ponownie otwarto odnowioną Klinikę Ortopedii i Traumatologii Dorosłych. Jest to oddział, który rocznie przyjmuje około 3,5 tysiąca pacjentów, głównie po urazach i bezpośrednio ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Inwestycja, której koszt wyniósł 17 milionów złotych, zapewnia pacjentom całkowicie nowe warunki hospitalizacji, co jest szczególnie istotne w tym przypadku.

  Po gruntownej rozbudowie, oddział ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla dorosłych dysponuje teraz 17 salami, w tym jedno-, dwu- i trzyosobowymi. Każda sala wyposażona jest w własną łazienkę i zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie oraz wygodzie pacjenta, a także wyposażona w sprzęt medyczny najwyższej klasy. Dodatkowo, na oddziale znajdują się izolatki, spełniające wszystkie wymogi epidemiologiczne, wyposażone w narzędzia do dezynfekcji.

  Robimy wszystko, aby za wysokimi standardami leczenia, które zapewniamy w naszych placówkach,podążały wysokie standardy opieki oraz pobytu, które odpowiadają oczekiwaniom pacjentów.

  Władysław Ortyl, marszałek województwa Podkarpackiego

  Oddział został nowocześnie wyposażony, dbając o komfort pacjentów, którzy mogą cieszyć się standardem zbliżonym do hotelowego pokoju. Panele medyczne z oświetleniem i gazami medycznymi, regulowane łóżka, materace przeciwodleżynowe – to wszystko stanowi niezbędne narzędzia w kompleksowej opiece nad pacjentami. Dodatkowo, gabinet diagnostyczno-zabiegowy wyposażony został w najnowocześniejszy sprzęt, umożliwiając szybką i skuteczną diagnostykę oraz leczenie. Ponadto, drzwi oraz zaplecze zostały dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych pacjentów, zapewniając im wygodę i bezpieczeństwo podczas pobytu na oddziale.

  Po 16-stu miesiącach inwestycji otwieramy przebudowaną Klinikę Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu dla Dorosłych. Ten znaczący krok w rozwoju naszej placówki, kamień milowy w zapewnianiu pacjentom wysokiej jakości opieki medycznej. To dokończenie dzieła w kwestii ortopedii, bo kilku lat temu wyremontowaliśmy klinikę ortopedii dla dzieci. Rozwój szpitala zarówno na poziomie kadry medycznej, jak i infrastruktury podnosi poziom pomocy, jakość ratowania ludzkiego życia i zdrowia – mówiła podczas uroczystości dyrektor Barbara Rogowska – Musimy pamiętać, że w naszym szpitalu znajduje się centrum urazowe dla pacjentów z całego województwa oraz jedyny SOR w Rzeszowie, który obsługuje około 300 tysięcy osób -mieszkańców miasta i okolicznych powiatów. Rozbudowany oddział jest nowoczesną wizytówką tego, jaki standard chcemy zapewniać pacjentom – pod każdym względem 

  Barbara Rogowska – dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. 

  Po uroczystym przecięciu wstęgi goście uroczystości mieli okazję poznać warunki, w jakich przebywać będą teraz pacjenci na rzeszowskiej ortopedii.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com