środa, 17 lipca, 2024
+

  Centrum Młodzieży organizuje kolejne rozgrywki taneczne. Tym razem, w maju odbędzie się „Taneczna Niezapominajka”!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed nami dopiero druga edycja Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów pod nazwą „Taneczna Niezapominajka”. Cały taneczny przegląd odbędzie się 24 maja, w Centrum Młodzieży, (dawny Młodzieżowy Dom Kultury), w miejscu – budynku przy ul. Osmeckiego 51 w Rzeszowie. Już od godziny 10, tancerze i tancerki, zgłoszone wcześniej będą między sobą rywalizować. A aby twój zespół taneczny wystąpił, należy przesłać wypełnione zgłoszenie, dostępne na stronie internetowej https://mdk.rzeszow.pl/?p=26058. Uwaga – przesyłanie zgłoszeń kończy się 6 maja.

  Warto dodać, że organizatorem tego tanecznego przeglądu jest Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej PROMOTOR. Konkurs skierowany jest do zespołów wyłącznie z województwa podkarpackiego. A tancerze mogą prezentować na scenie takie style taneczne, jak Show-Dance, Breakdance, Hip-Hop, taniec estradowy, współczesny, jazz, cheerleaders, ludowy.

  Do rozgrywek mogą zgłosić się grupy taneczne, działające w ośrodkach, instytucjach kultury, szkołach, przedszkolach, klubach, stowarzyszeniach, czy też w końcu szkołach tańca. Co więcej, mogą brać w nich udział zespoły młode, debiutujące, które nie działają dłużej niż dwa lata oraz które chodzą do szkoły podstawowej.

  Nagrody będą przyznawane w trzech kategoriach – pierwsza – od 1 do 3 klasy szkoły podstawowej, druga kategoria od 4 do 6 klasy, oraz trzecia – od 7 do 8 klasy podstawówki. Zespoły mają zaprezentować jedną choreografię, trwającą do 8 minut. Oceniany będzie – dobór repertuaru i technika wykonania; opracowanie choreograficzne; dobór muzyki; dobór i estetyka kostiumów; ogólny wizerunek sceniczny.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com