środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Waldemar Szumny ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta Rzeszowa

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Waldemar Szumny, wiceprzewodniczący Rady Miasta w Rzeszowie, został ogłoszony przez Zjednoczoną Prawicę jako kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa w nadchodzących wyborach samorządowych. O czym poinformowano na specjalnej konferencji zwołanej na rzeszowskim rynku.

  W trakcie spotkania z dziennikarzami, Waldemar Szumny wyraził swoje podziękowania dla kolegów i koleżanek z partyjnych szeregów za rekomendację, zaufanie oraz wsparcie udzielone jego kandydaturze na prezydenta Rzeszowa. Podkreślił swoje doświadczenie polityczne, przypominając, że pełni funkcję radnego miejskiego przez szóstą kadencję.

  Szumny podkreślił, że postanowił kandydować, aby wykorzystać zdobytą wiedzę i doświadczenie na rzecz dobra mieszkańców Rzeszowa. W swoim zobowiązaniu zapowiedział, że dąży do przywrócenia miastu dynamiki rozwoju oraz wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań ułatwiających codzienne życie mieszkańcom. Ponadto, podkreślił, że planuje wykorzystać potencjał różnych grup społecznych w Rzeszowie, obejmując młodzież, studentów i seniorów.

  Moje doświadczenie, posiadane kwalifikacje mogą przynieść nam wszystkim nową, lepszą jakość zarządzania naszym miastem

  Waldemar Szumny, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Rzeszowa

  Podczas konferencji, liderka PiS na Podkarpaciu, Ewa Leniart, zaznaczyła, że Waldemar Szumny to człowiek, który przez ostatnie 25 lat zaangażowany jest w działalność na rzecz dobra województwa.

  To człowiek o wysokiej kulturze osobistej, niezwykle kompetentny, poświęcający sprawom Rzeszowa oraz problemom mieszkańcom swój czas. Wierzę głęboko, że mieszkańcy będą w stanie dokonać wyboru najlepszego rozwiązania dla miasta na nadchodzącą kadencję. Tym najlepszym rozwiązaniem jest kandydat Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Szumny

  Ewa Leniart, liderka Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu, posłanka

  W nadchodzących wyborach prezydenckich o poparcie rzeszowian rywalizować będzie również obecny prezydent miasta, Konrad Fijołek. W poprzednich przedterminowych wyborach w 2021 roku cieszył się wsparciem całej opozycji, jednak obecnie sytuacja uległa zmianie. PSL ogłosił plany wystawienia własnego kandydata, którym będzie prezes tej partii na Podkarpaciu, poseł Adam Dziedzic. Natomiast kandydatem ruchu miejskiego „Razem dla Rzeszowa” jest Jacek Strojny, ekonomista i profesor Politechniki Rzeszowskiej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com