środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  W ten piątek, wieczorem, w Katedrze Rzeszowskiej (w dolnym kościele) odbędzie się Droga Krzyżowa dla młodzieży!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Droga Krzyżowa dla młodzieży w Katedrze Rzeszowskiej, zorganizowana o godzinie 20:00 to wyjątkowe wydarzenie, które skupia młodych ludzi w duchowej podróży przez męki i cierpienia Jezusa Chrystusa. W niezwykłej atmosferze, w katedrze która znajduje się przy al. Generała Władysława Sikorskiego 21, o tej trochę późnej porze, szczególnie młodzi ludzie będą mieli wspaniałą szansę oraz okazję przeżyć głębokie chwile refleksji nad swoją wiarą, w trakcie trwania wielkiego postu, przygotowującego wszystkich do Świąt Wielkanocnych.

  Początek Drogi Krzyżowej, zaplanowany jest o godzinie 20:00. Taka późna pora nadaje całemu nabożeństwu szczególnego charakteru. O tej porze dnia, tak naprawdę w nocy, kiedy wszędzie jest ciemno, a jedynie zapalone są światła lamp – wszystko to wprawia jeszcze w większy nastrój zadumy oraz skupienia. Młodzież przemierza kolejne stacje, rozważając cierpienie Chrystusa i zastanawiając się, jakie przesłanie płynie z każdego momentu Jego drogi do Golgoty.

  W trakcie tej duchowej podróży, młodzi ludzie będą mieli okazję zatrzymać się przy każdej stacji, zastanawiając się nad aktualnością przekazu dla swojego życia. To nie tylko forma medytacji, ale także sposób na zrozumienie głębokiego znaczenia ofiary, jaką Jezus złożył dla zbawienia ludzkości.

  Rozważania nad cierpieniem i męką Jezusa w kontekście współczesnego życia młodzieży stają się inspiracją do refleksji nad własnymi wyborami, wartościami i relacją z Bogiem. Poprzez tę formę modlitwy, młodzi ludzie mają okazję do umocnienia swojej wiary, dzięki zjednoczeniu z innymi w jednym wspólnym akcie duchowego rozwoju.

  Podczas Drogi Krzyżowej w Katedrze Rzeszowskiej, młodzież może doświadczyć siły wspólnoty i jedności w wierzeniu. To nie tylko wyjątkowe wydarzenie religijne, ale również okazja do budowania silniejszych więzi z Bogiem i innymi młodymi wierzącymi.

  Dodatkowo, jeśli chcesz śpiewać podczas tego nabożeństwa wybierz się do kościoła nieco wcześniej – na próbę scholi, która rozpocznie się o godzinie 19:15. Dołącz tego dnia, a w zasadzie to wieczoru do Katedralnej Scholi Liturgicznej, która będzie się przygotowywała do śpiewania podczas całego nabożeństwa w salce scholi.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com