środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Apel polityków PiS do rządu o kontynuację programu inwestycji strategicznych

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali do rządu o utrzymania Programu Inwestycji Strategicznych przez rząd. Ich stanowisko jest odpowiedzią na nieoficjalne doniesienia o rozwiązaniu komisji w Kancelarii Premiera, zajmującej się analizą wniosków o przyznanie dotacji w ramach wspomnianego programu.

  W skali całego kraju wydano ponad 71 miliardów złotych, a dla województwa podkarpackiego przeznaczono ponad 650 milionów złotych w ramach dziewięciu edycji Programu Inwestycji Strategicznych. O tym przypominali dzisiaj politycy z partii Prawo i Sprawiedliwość podczas spotkania w Rzeszowie.

  Program Inwestycji Strategicznych umożliwiał samorządom uzyskanie nawet do 95 procent dofinansowania. W ostatnim naborze Rzeszów otrzymał 40 milionów złotych, z czego 2 miliony złotych przeznaczono na modernizację oddziału chirurgii ogólnej w Szpitalu Miejskim.

  W trakcie kampanii wyborczej przedstawiciele obecnej koalicji rządowej twierdzili, że dotacje w ramach programu są głównie przyznawane samorządowcom sympatyzującym z partią PiS. Nieoficjalne doniesienia sugerują, że w Kancelarii Premiera już zlikwidowano komisję odpowiedzialną za rozpatrywanie wniosków o dotacje z tego programu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com