niedziela, 5 maja, 2024
+

PGE Rysice musiały uznać wyższość BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała

PGE Rysice Rzeszów przegrały w ostatnim poniedziałkowym spotkaniu 19. Kolejki Tauron Ligi 1:3 z BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała. Dzięki tej wygranej siatkarki BKS-u awansowały na drugą pozycję w tabeli spychając z niej rzeszowskie Rysice. MVP spotkania została rozgrywająca przyjezdnych Julia Nowicka.

W pierwszym secie dominacja skrzydłowych z Bielska-Białej była niezaprzeczalna, zdobywały punkty seriami. Paulina Damaske i Kertu Laak odgrywały główną rolę, wspierane skutecznymi blokami Joanny Pacak. Mimo prób odpowiedzi ze strony Amandy Coneo po drugiej stronie boiska, inne zawodniczki nie zdołały jej skutecznie wspomóc, co skutkowało prowadzeniem bielszczanek.

Bielszczanki kontynuowały swoją imponującą grę w drugim secie. Seria zagrywek Regiane Bidias skutecznie dezorganizowała linię przyjęcia rzeszowskiego zespołu. BKS zaczął dominować również w grze obronnej, dotykając niemal każdej piłki. Dzięki temu Julia Nowicka miała swobodę przyspieszania gry. Gabriela Orvosova napotykała trudności z przebiciem się przez blok rywalek 7:10. Rzeszowiankom nie pomagały także własne błędy. Pomimo budującej się przewagi, przyjezdne nie dały się zbić z tropu, a Paulina Damaske zakończyła seta pewnym uderzeniem 15:25.

W trzeciej partii losy spotkania diametralnie się odwróciły, głównie za sprawą Coneo, która wraz z Weroniką Szlagowską przejęła inicjatywę. Bielszczanki natomiast wydawały się tracić siłę i łatwo oddały seta do 14.

Bielszczanki, świadome znaczenia tego meczu, utrzymały skupienie i nie dały się rozproszyć. Wróciły do dobrej formy, charakteryzującej dwa pierwsze sety. Po udanym bloku na Szlagowskiej 2:7, trener Stephane Antiga wykorzystał już obie przerwy. Julia Mazur błyszczała w obronie, a skrzydłowe skutecznie operowały w kontrataku. Mimo prób francuskiego trenera gospodynie, nie znalazły recepty na zmianę losów meczu. Julia De Paula jeszcze trochę wzmocniła swoją drużynę, ale to Kertu Laak zakończyła spotkanie efektownym atakiem 16:25

PGE Rysice Rzeszów – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 1:3
    (21:25, 15:25, 25:14, 16:25)

Rysice: Wenerska, Orvosova, Centka, Obiała, Coneo, Szlagowska, Kubas (L); De Paula, Kowalska, Jurczyk, Makarowska-Kulej

BKS: Nowicka, Laak, Pacak, Majkowska, Bidias, Damaske, Mazur (L); Borowczak, Stachowicz, Abramajtys, Szczepańska-Pogoda,Nowak (L)

MVP: Julia Nowicka