środa, 21 lutego, 2024
+

  Rekordowe otwarcie roku w wykonaniu Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Z danych statystycznych Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka wynika, że podrzeszowskie lotnisko przeżywa obecnie najlepszy pierwszy miesiąc roku w swojej historii. W styczniu 2024 roku obsłużono prawie 62 tysiące pasażerów, co oznacza poprawę o 7 procent w porównaniu z ubiegłorocznym, do tej pory rekordowym wynikiem.

  W styczniu największą liczbę pasażerów, niemal 28 tysięcy, obsłużyła linia lotnicza Ryanair, obsługująca trasy do Londynu (Luton i Stansted), Manchesteru, Bristolu, East Midlands oraz Dublina. Ponad 14 tysięcy osób wybrało podróż do Warszawy lub Mediolanu z LOT-em, a około 4 tysiące osób skorzystało z czarterów, głównie do Egiptu. W samolotach Wizz Air (do Rzymu) i Lufthansy (do Monachium) podróżowało nieco mniej pasażerów. Najpopularniejszymi kierunkami w styczniu okazały się Warszawa, Londyn i Dublin.

  To świetne otwarcie roku i bardzo dobry prognostyk na kolejne miesiące

  Adam Hamryszczak, prezes lotniska Rzeszów-Jasionka.

  Nadchodzący sezon letni przyniesie jeszcze większy wybór kierunków dla podróżnych z lotniska w Jasionce. Ryanair planuje dodanie nowych tras do hiszpańskiego Alicante i chorwackiego Zadaru od kwietnia. LOT powraca z międzykontynentalnym połączeniem do Nowego Jorku/Newark (USA) oraz krajowym lotem do Gdańska. Lufthansa zwiększa częstotliwość lotów do Monachium, a Wizz Air oferuje rejsy do Rzymu idealne na weekend (piątki i poniedziałki). Ponadto biura podróży proponują czarterowe połączenia na słoneczne destynacje, takie jak Turcja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Albania, Tunezja i Czarnogóra, w tym nowości – Izmir i Majorka.

  Rok 2023 był dla portu lotniczego w Jasionce wyjątkowy, z wynikiem ponad miliona obsłużonych pasażerów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com