sobota, 2 marca, 2024
+

  Kierująca nie zatrzymała się do kontroli drogowej na krajowej 19

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kobieta w wieku 35 lat, prowadząca pojazd marki Alfa Romeo, stanie przed odpowiedzialnością za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie kolizji oraz liczne wykroczenia popełnione w trakcie ucieczki.

  W czwartek 25 stycznia przed godziną 20, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o samochodzie bez przedniej opony, poruszającym się drogą krajową nr 19 w kierunku Miejsca Piastowego. Dodatkowo, z pojazdu wydobywał się dym, a osoba kierująca nie rezygnowała z podróży.

  Funkcjonariusze ruchu drogowego, skierowani na miejsce, potwierdzili zgłoszenie i podjęli próbę zatrzymania pojazdu marki Alfa Romeo w miejscowości Rogi. Mimo używania sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierująca zignorowała polecenia do zatrzymania się, kontynuując ucieczkę.

  Po dojeździe do Miejsca Piastowego, kierująca wjechała na ulicę Krosnońską. W trakcie ucieczki ominęła radiowóz blokujący drogę, przejechała przez zatokę autobusową, zagrażając pieszym. Dodatkowo, dwukrotnie uderzyła w bok wyprzedzającego radiowozu, a po zderzeniu z innym pojazdem policyjnym, zatrzymała się.

  Za kierownicą Alfa Romeo znajdowała się 35-letnia mieszkanka powiatu jasielskiego, przewożąca w pojeździe swojego 3-letniego syna. Zarówno kobieta, jak i dziecko, nie odnieśli obrażeń. Pomimo trzeźwości kierującej, pobrano jej krew do badań w celu sprawdzenia obecności środków odurzających.

  Po przekazaniu dziecka pod opiekę ojca, 35-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie, a jej pojazd został odholowany. Kobieta stanie przed odpowiedzialnością za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie kolizji oraz inne wykroczenia popełnione podczas ucieczki. W przypadku potwierdzenia użycia środków odurzających, będzie musiała odpowiedzieć na dodatkowe zarzuty.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com