piątek, 3 maja, 2024
spot_img
+

    Od jutra w kinie Zorza startuje przegląd filmów niemieckich! Będzie w sumie pokazanych siedem pozycji, co dziennie, przez jeden tydzień!

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Kino Zorza, mieszczące się przy ul. 3 Maja w Rzeszowie, zapowiada wspaniałą akcję – tydzień filmów niemieckich! A to oznacza, że co dziennie – od piątku 26 stycznia, aż do 1 lutego o godzinie 17:00 będzie puszczony inny film produkcji niemieckiej, oczywiście albo z napisami polskimi, albo dubbingiem polskim. Tydzień Filmu Niemieckiego to wspaniała akcja, która odbywa się w wielu miastach w całej Polsce, bo aż w dziesięciu miejscach. Filmy niemieckie zawitają zatem do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Opola, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Lublina oraz Kielc. To wspaniała okazja poznania filmów, które kręcone były za granicami naszych zachodnich sąsiadów. Gatunki filmów są różnorodne, a poniżej przedstawiamy, które zostały wybrane i które będą tym samym puszczone? Dodajemy też, że bilet na pojedynczy seans to tylko 10 zł. A organizatorami całego przedsięwzięcia są Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego, Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu.

    Poznaj na początku cały program Tygodnia Filmów Niemieckich

    26.01 | godz. 17:00 Pokój nauczycielski

    27.01 | godz. 17:00 Czerwone niebo

    28.01 | godz. 17:00 Black Box

    29.01 | godz. 17:00 Ingeborg Bachmann – podróż na pustynię

    30.01 | godz. 17:00 Kiedy znów będzie tak, jak nigdy nie było

    31.01 | godz. 17:00 Miara człowieka

    01.02 | godz. 17:00 Perfect Days

    Ilker Çatak w filmie Pokój Nauczycielski ukazuje mikrospołeczność złożoną z nauczycieli i uczniów, analizując wyzwania dzisiejszej demokracji oraz strategie radzenia sobie z hierarchicznym systemem. Asli Ösge w Black Box skupia się na mieszkańcach berlińskiej kamienicy, zmuszonych do życia w warunkach coraz bardziej ograniczanej wolności, które zagraża spójności społeczności. Christian Petzold w Czerwonym niebie przedstawia bohaterów spędzających wakacje w letniskowym domku nad morzem, odciętych od świata, ale skupionych na własnych priorytetach. Margarethe von Trotta opowiada o trudnej relacji między Ingeborg Bachmann i Maxem Frischem w filmie Ingeborg Bachman – podróż na pustynię. Lars Kraume w Miary Człowieka odnosi się do kolonialnej niemieckiej historii i ingerencji nauki w politykę. Sonja Heiss w Kiedy znów będzie tak, jak nigdy nie było ukazuje nietypową rodzinę dyrektora szpitala psychiatrycznego. W Perfekt Days Wima Wendersa główny bohater, czyściciel tokijskich toalet, emanuje radością życia. Film Anselm Wendersa to opowieść o Anselmie Kieferze i jego monumentalnych projektach w Niemczech i Francji.

    Obecnie, współcześnie niemieccy filmowcy w tworzonych filmach przyglądają się z zaciekawieniem europejskiej społeczności, która często staje się wspaniałą inspiracją do stworzenia właśnie filmowej, ciekawej, trzymającej do końca w napięciu historii. Niemiecka kinematografia również inspiruje się kulturą innych krajów, opowiada o problemach ludzi, znajdujących się na różnym szczeblu. Wiele niemieckich twórców filmowych stara się w swoich produkcjach opowiedzieć o tych czasach, które są tutaj i teraz, ukazując między innymi różne relacje międzyludzkie.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com