piątek, 1 marca, 2024
+

  Mężczyzna odpowie za wymuszenie rozbójnicze

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu podjęli środki operacyjne, które doprowadziły do identyfikacji oraz zatrzymania 35-letniego mężczyzny. Postawiono mu zarzuty dotyczące wymuszenia rozbójniczego oraz usiłowania wymuszenia rozbójniczego w związku z wydarzeniami, do których doszło kilka dni temu w dwóch sklepach na obszarze miasta.

  W środę, 17 stycznia, po godzinie 14, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wymuszeniu rozbójniczym w jednym ze sklepów przy ul. 3-go Maja w Jarosławiu. Sprawca, który stosował przemoc, uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci zostali natychmiast skierowani na miejsce incydentu.

  Według relacji ekspedientki, nieznany i zamaskowany mężczyzna, trzymając nóż, zaatakował sklep, grożąc przemocą i żądając pieniędzy. Kobieta, obawiając się o swoje życie, zgodziła się na żądania napastnika. Po zdobyciu gotówki, sprawca zbiegł w nieznane miejsce.

  W trakcie prowadzenia działań, policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie, również tego samego dnia, dotyczące podobnego incydentu w innym sklepie przy ul. Franciszkańskiej w Jarosławiu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca działał w sposób podobny. W tym przypadku, sprzedająca zaczęła krzyczeć o pomoc, co zmusiło sprawcę do ucieczki.

  Kryminalni z Jarosławia skrupulatnie zweryfikowali zgromadzone informacje i przeanalizowali nagrania z monitoringu. Już następnego dnia zidentyfikowali i zatrzymali 35-letniego mieszkańca Jarosławia, podejrzanego o związki z obydwoma zdarzeniami. Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie.

  W prokuraturze postawiono mu zarzuty wymuszenia rozbójniczego i usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Na podstawie zebranych dowodów, sąd postanowił tymczasowo aresztować 35-latka na okres dwóch miesięcy.

  Za wymuszenie rozbójnicze grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com