czwartek, 29 lutego, 2024
+

  M-GOK w Tyczynie zaprasza na dwie imprezy karnawałowe – dla dzieci oraz dorosłych już na początku lutego!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie dlatego, że mamy obecnie okres karnawałowy zaprasza z tej okazji na zabawę taneczną – jedną (pierwszą) dla dzieci oraz drugą dla dorosłych. A cała impreza odbędzie się już na początku lutego, czyli za niepełne dwa tygodnie. Każda z nich zorganizowana będzie w siedzibie M-GOK im. Katarzyny Sobczyk, w Tyczynie, przy ul. Mickiewicza 1. Zapowiada się impreza dla niemalże każdej grupy wiekowej – wspaniała zabawa została zorganizowana nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci.

  Jak zapowiadają organizatorzy – na maluchów, już 3 lutego 2024 roku, w sobotę, czeka moc animacji, zabaw i gier, a także oczywiście poruszanie się w rytmach grającej muzyki. Nad dziećmi będzie się opiekował, jednocześnie poprowadzi różne zabawy Bogdan Sorokhman. Wejście na imprezę jest wolne, a najlepiej, jakby Twoje dziecko przebrało się może w jakąś postać z bajki? A na tych nieco doroślejszych czeka także przednia potańcówka, która odbędzie się nieco później, bo w kolejną sobotę – 10 lutego, w godzinach od 17:00 do 22:00.

  Przypominamy, że Karnawał to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc. W tym, 2024 roku czas wzmożonych imprez już się na dobre rozpoczął, a zakończy dokładnie 13 lutego.

  Początki karnawału sięgają starożytności, gdzie różne kultury obchodziły święta związane z zakończeniem zimy i nadejściem wiosny. W starożytnym Rzymie odbywały się Saturnalia, a w Grecji – Anthesteria. W średniowieczu, karnawał przyjął formę przedłużonego świętowania poprzedzającego Wielki Post w tradycji chrześcijańskiej.

  Karnawał to nie tylko okazja do zabawy, ale także do przyjęcia wyjątkowych tradycji i zwyczajów. W Rio de Janeiro w Brazylii, karnawał zyskał sławę dzięki spektakularnym paradom sambowym, gdzie tancerze ubrani w bogate kostiumy prezentują swoje umiejętności tańca na ulicach miasta. W Wenecji, słynne są stroje i maski, które nawiązują do historii i sztuki. Karnawał to nie tylko lokalne święto. Stał się globalnym zjawiskiem, zyskując popularność na wszystkich kontynentach. Na Karaibach organizowane są energetyczne parady z muzyką reggae i soca, w Indiach odbywają się kolorowe festiwale Holi, a w Niemczech karnawał rozkwita podczas wyjątkowych sesji tanecznych i tradycyjnych „Rosenmontag” (Różany Poniedziałek).

  Karnawał, bez względu na kulturę czy tradycję, jest czasem, kiedy społeczności łączą się, by celebrować życie, zatańczyć i zapomnieć o codziennych trudnościach. To wielobarwna mozaika kreatywności, spontaniczności i wyjątkowych przeżyć. W karnawale odnajdujemy uniwersalną wartość radości, która jednoczy ludzi na całym świecie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com